PermaFoam, opatrunek jałowy, 15x15cm, 3 szt
136.39 zł

PermaFoam, opatrunek jałowy, 15x15cm, 3 szt

PermaFoam, opatrunek jałowy, 15x15cm, 3 szt
Ostatnia cena produktu
136.39 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Podstawowa forma opatrunku PermaFoam. Bez krawędzi samoprzylepnej.

Charakterystyka:

  • Hydroaktywny opatrunek piankowy.
  • Specjalna struktura porów warstwy chłonnej umożliwia szybkie odprowadzenie wydobywających się z rany wydzielin i szczątków komórek oraz ich zablokowanie w górnej warstwie opatrunku.
  • Minimalizuje ryzyko wystąpienia maceracji skóry wokół rany.
  • Bardzo wysoki potencjał retencyjny - prawie 90% wchłoniętych płynów zostaje zatrzymane w strukturze opatrunku przy zastosowaniu standardowej terapii uciskowej tj. ok. 42 mm Hg - jest więc szczególnie polecany do zastosowania w połączeniu z terapią uciskową w przypadku owrzodzeń podudzia.
  • Przyspiesza powstawanie ziarniny.
  • Nie przywiera do powierzchni rany, umożliwiając bezbolesne zmiany opatrunków.
  • Dzięki dużej elastyczności dopasowuje się do kształtów oraz ruchów ciała.

Wskazania

Nie objęte zakażeniem rany trudno gojące się (np. owrzodzenia podudzi, odleżyny, zgorzel cukrzycowa) z wysiękiem od obfitego do umiarkowanego, znajdujące się w końcowym etapie fazy oczyszczania oraz na etapie budowania nowej tkanki, oparzenia do stopnia 2a. Idealne rozwiązanie dla zaopatrywania owrzodzeń podudzi w kombinacji z terapią kompresyjną.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h