Troxerutin, 20 mg/g, żel, 30 g
10.49 zł

Troxerutin, 20 mg/g, żel, 30 g

Troxerutin, 20 mg/g, żel, 30 g
Ostatnia cena produktu
10.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat stosowany w przypadku obrzęków i stanów zapalnych związanych z niewydolnością krążenia żylnego.

Skład

1 g żelu:
substancja czynna: trokserutyna - 20 mg; substancje pomocnicze: Karbomer, polioksyetylenowany olej rycynowy, trójetanoloamina, gliceryna, wersenian dwusodowy, etanol 96%, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Troxerutinum - żel do stosowania zewnętrznego.

Cienką warstwę żelu nakładać 2 razy na dobę na zmienioną chorobowo powierzchnię skóry i delikatnie wmasowywać aż do całkowitego wchłonięcia.

Działanie

Trokserutyna należy do grupy bioflawonoidów. Zmniejsza przepuszczalność i łamliwość naczyń włosowatych. Hamuje działanie hialuronidazy w stanach zapalnych tkanek , dzięki czemu zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń i prowadzi do zmniejszenia wysięku i obrzęku tkanek. Ponadto zwiększa stopień napięcia mięśniówki naczyń, usprawniając w ten sposób przepływ krwi.
Trokserutyna wchłania się przez skórę.

Wskazania

Lek jest wskazany do miejscowego stosowania na skórę w bólach i obrzękach nóg, wywołanych przewlekłą niewydolnością żylną oraz jej objawami takimi jak uczucie "cięzkich nóg" i bóle kończyn dolnych, obrzęki kończyn dolnych, żylaki podudzi.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na trokserutynę lub którykolwiek składnik leku. Nie stosować na błony śluzowe i otwarte rany.

Działania niepożądane

Po miejscowym stosowaniu trokserutyny działania niepożądane występują bardzo rzadko. Może wystąpic zaczerwienienie skóry i pokrzywka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza. Leku nie należy stosować w pierwszym trymestrze ciąży, chyba że w opinii lekarza korzyści wynikające ze stosowania leku są większe niż możliwe ryzyko dla płodu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 902 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

Troxerutin (żel) - Troxerutinum - zastosowanie i działanie

Skład:

trokserutyna

Postać:

żel

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Angiologia Medycyna rodzinna

Działanie :

zmniejsza przepuszczalność naczyń poprawia przepływ krwi

Wskazania:

Stany zapalne związane z niewydolnością krążenia żylnego (np. żylaki podudzi) i obrzęki (także po urazach).

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Nanieść cienką warstwę żelu na skórę chorobowo zmienioną, delikatnie masując do całkowitego wchłonięcia. Stosować 2 razy na dobę. Nie stosować na błony śluzowe i otwarte rany.

Możliwe skutki uboczne:

Zaczerwienienie skóry, pokrzywka.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus