Nicorette Inhaler, 10mg, wkłady do inhalatora, 42 szt + inhalator, uzupełnienie
Nicorette Inhaler, 10mg, wkłady do inhalatora, 42 szt + inhalator, uzupełnienie
0.00 zł

Nicorette Inhaler, 10mg, wkłady do inhalatora, 42 szt + inhalator, uzupełnienie

Nicorette Inhaler, 10mg, wkłady do inhalatora, 42 szt + inhalator, uzupełnienie
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Produkt Nicorette Inhaler wskazany jest w leczeniu uzaleźnienia od wyrobów tytoniowych u osób zdecydowanych na rzucenie nałogu poprzez zmniejszenie głodu nikotynowego i objawów odstawiennych wystepujących po zaprzestaniu palenia.

Skład

Jeden wkład zawiera jako substancję czynną 10 mg nikotyny oraz substancje pomocnicze: lewometanol, azot.
Opakowanie zawiera 42 wkłady w blistrze, inhalator i ulotkę.

Dawkowanie

Bez zalecenia lekarza nie stosować poniżej 18 roku życia. Produktu należy używać wówczas, gdy pojawi się potrzeba zapalenia. Nicorette Inhaler może być używany w ten sam sposób co papieros. Każda inhalacja powinna trwać około 20 minut (pacjent zaciąga się dwa razy częściej niż papierosem). Używany w ten sposób wkład wystarczy na 4 inhalacje. Nie należy przekraczać 12 wkładów na dobę.
 

Zalecane dawkowanie
Liczba papierosów wypalanych dziennie Zalecana liczba wkładów dziennie
1-24 6
25-32 8
33-40 10
Ponad 40 12


 

Działanie

Gdy nikotyna przestaje być regularnie dostarczana do organizmu zaczynają się pojawiać różne objawy wynikające z odstawienia nikotyny, między innymi takie jak: drażliwość, niepokój, zaburzenia nastroju, zawroty głowy, bóle głowy oraz zaburzenia snu. Za pomocą inhalatora można im zapobiec lub je osłabić dostarczając do organizmu w krótkim okresie niewielkie dawki nikotyny. Gdy powietrze przepływa przez inhalator nikotyna jest uwalniana i wchłaniana w jamie ustnej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na nikotynę lub inne składniki preparatu.

Działania niepożądane

Najczęściej występują bóle głowy, podrażnienie jamy ustnej i gardła oraz kaszel. Zmniejszają się w czasie pierwszych trzech tygodni stosowania leku. Jeżeli jednak występują nadal należy skonsultować się z lekarzem. Do innych często występujących objawów niepożądanych zalicza się: zawroty głowy, uczucie dyskomfortu, nudności, czkawka, wymioty, przekrwienie/obrzęk błon śluzowych nosa. Mniej często oraz rzadkie objawy to kołatanie serca oraz przejściowe migotanie przedsionków.

Niektóry objawy, takie jak zawroty i bóle głowy, bezsenność mogą być związane z objawami odstawiennymi występującymi po zaprzestaniu palenia. U niektórych osób mogą wystąpić inne działania niepożądane nie wymienione wyżej. w takim wypadku należy o nich poinformować lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W okresie ciąży i karmienia piersią stosować tylko po konsultacji z lekarzem.

Producent

MCNEIL
Szwecja
Helsingborg
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
PRODUCENT

Nicorette Inhaler - Nicotinum - zastosowanie i działanie

Skład:

nikotyna

Postać:

wkłady do inhalacji

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie:

wspomaga leczenie uzależnienia nikotynowego

Wskazania:

Leczenie uzależnienia od wyrobów tytoniowych tytoniowych osób zdecydowanych na rzucenie nałogu przez zmniejszenie głodu nikotynowego i objawów odstawiennych występujących po zaprzestaniu palenia.

Dawkowanie:

Wziewnie.Produkt Nicorette Inhaler należy używać wówczas, gdy tylko pojawi się potrzeba zapalenia papierosa. Nicorette Inhaler może być używany w ten sam sposób, co papieros. Dawka nikotyny uwalniania podczas jednego wdechu z inhalatora Nicorette Inhaler jest znacznie mniejsza od wdychanej podczas zaciągania się papierosem. Dlatego też w celu kontrolowania łaknienia nikotyny można używać inhalatora przez czas dłuższy niż papierosa podczas palenia. Każda inhalacja powinna trwać około 20 minut (pacjent zaciąga się dwa razy częściej niż papierosem). Używany w ten sposób wkład wystarczy na 8 inhalacji. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się używać 3-6 wkładów na dobę. Zalecana liczba wkładów w ciągu dnia zależna jest od liczby papierosów wypalanych w w ciągu dnia (3 wkłady dziennie dla osób wypalających 1-24 papierosy w ciągu dnia; 4 wkłady dziennie dla osób wypalających 25-32 papierosy w ciągu dnia, 5 wkładów dziennie dla osób wypalających dziennie 33-40 papierosów; 6 wkładów dziennie dla osób ponad 40 papierów). Nie należy stosować więcej niż 6 wkładów na dobę.   Ilość nikotyny otrzymywana z inhalatora zależy od temperatury. W niższych temperaturach inhalator powinien być używany dłużej, aby skutek był podobny do tego, jaki uzyskuje się po krótszym czasie lecz w wyższej temperaturze.   Nicorette Inhaler należy stosować przynajmniej przez 3 miesiące. Następnie należy rozpocząć stopniowe zmniejszanie ilości stosowanych wkładów do inhalacji w ciągu doby. Należy rozważyć próbę zaprzestania palenia, kiedy tylko będzie się na nią gotowym, ale nie później niż 6 miesięcy od rozpoczęcia leczenia. Jeżeli w ciągu 9 miesięcy od rozpoczęcia leczenia nie jest możliwe zaprzestanie palenia należy skonsultować się z lekarzem. Na ogół regularne stosowanie wkładów do inhalacji przez okres dłuższy niż 12 miesięcy nie jest zalecane. Niektórzy byli palacze mogą wymagać dłuższego leczenia za pomocą wkładów do inhalacji, aby uniknąć powrotu do palenia.   Uwaga! Otwarty wkład należy zużyć w ciągu 12 godzin.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: ból głowy, kaszel, podrażnienie jamy ustnej i gardła. Często: zawroty głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (uczucie dyskomfortu, czkawka, nudności, wymioty), przekrwienie błon śluzowych nosa. Niezbyt często: kołatanie serca. Nadużywanie nikotyny zarówno podczas terapii zastępczej i/lub palenia papierosów może spowodować wystąpienie objawów przedawkowania. Objawy przedawkowania są takie same jak po ostrym zatruciu nikotyną i obejmują: nudności, nadmierne ślinienie, ból brzucha, biegunkę, nadmierne pocenie się, ból głowy, zaburzenia słuchu oraz znaczne osłabienie. Po dużych dawkach objawom tym może towarzyszyć niedociśnienie, słabe i niemiarowe tętno, trudności w oddychaniu, wyczerpanie, zapaść krążeniowa i uogólnione drgawki.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, ciężkie choroby serca, niekontrolowane nadciśnienie, ciężkie zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, czynną chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, przewlekłą chorobę gardła i skurcz oskrzeli, nadczynność tarczycy, guz nadnerczy, cukrzycę.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować wyłączenie po konsultacji z lekarzem. Nikotyna przenika do mleka matki w niewielkich ilościach mogących oddziaływać na niemowlę, nawet w niewielkich dawkach. Aby zmniejszyć narażenie dziecka, produkt należy stosować produkt bezpośrednio po karmieniu piersią.