Normolax control, kapsułki twarde, 10 szt.
4.49 zł

Normolax control, kapsułki twarde, 10 szt.

Normolax control, kapsułki twarde, 10 szt.
Ostatnia cena produktu
4.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Produkt stosowany jako środek przeczyszczający do krótkotrwałego stosowania w zaparciach.

Skład

Suchy wyciąg z kory kruszyny 78,95 mg, co odpowiada 15 mg glikozydów antracenowych w przeliczeniu na glukofrangulinę A. Substancje pomocnicze: pektyna cytrusowo-jabłkowa, skrobia żelowana kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna (E 460), talk (E 553 b), magnezu stearynian (E 470 b), żelatyna wołowa, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci powyżej 12 lat i dorośli: 1 raz dziennie po 1-2 kapsułki wieczorem, po ostatnim posiłku. Nie zaleca się stosowania leku częściej niż 2-3 razy w tygodniu i przez okres dłuższy niż 1-2 tygodnie.

Działanie

Produkt leczniczy wykazuje działanie przeczyszczające związane z pobudzeniem perystaltyki jelita grubego, głównie wynikające z obecności związków antranoidowych zawartych w wyciągu z kory kruszyny.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować u osób z nadwrażliwością na korę kruszyny, w niedrożności, zwężeniu lub atoni jelit, przy zapaleniu wyrostka robaczkowego, w stanach zapalnych okrężnicy (choroba Crohna, zapalenie wrzodziejące okrężnicy), w bólach brzucha o nieznanej przyczynie, odwodnieniu organizmu na skutek utraty wody i elektrolitów.

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

 

Działania niepożądane

W pojedynczych przypadkach obserwuje się skurczowe bóle brzucha, oraz płynne stolce szczególnie u osób z zespołem jelita drażliwego. Objawy te często są wynikiem przedawkowania leku i w takim przypadku należy zmniejszyć dawkę.

Długotrwałe stosowanie produktu leczniczego może spowodować zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej z niedoborem jonów potasowych i atonią jelit, a także białkomocz i krwiomocz. Następstwem tego mogą być zaburzenia rytmu serca oraz dysfunkcja nerwowo-miesniowa, odwracalne zmiany pigmentacji błony śluzowej jelita grubego.

W czasie leczenia może dojść do zmiany zabarwienia moczu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 939 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Normolax Control - Frangulae cortex extractum siccum - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg suchy z kory kruszyny

Postać:

kapsułki twarde

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

przeczyszczające

Wskazania:

Jako środek przeczyszczający do krótkotrwałego stosowania w zaparciach różnego pochodzenia

Dawkowanie:

Doustnie. Dzieci powyżej 12 lat i dorośli: 1 raz dziennie po 1-2 kapsułki wieczorem, po ostatnim posiłku.   Uwaga! Nie zaleca się stosowania leku częściej niż 2-3 razy w tygodniu i przez okres dłuższy niż 1-2 tygodnie.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Skurczowe bóle brzucha, płynne stolce. Przewlekłe stosowanie może prowadzić do zaburzeń wodno-elektrolitowych, białkomoczu, krwiomoczu, zmian zabarwień śluzówki jelita. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, niedrożność jelit, zwężenia jelit, atonia jelit, zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie jelita grubego, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ból brzucha nieznanego pochodzenia, odwodnienie organizmu, zaburzenia gospodarki elektrolitowej. Gdy przyjmujesz glikozydy nasercowe, leki przeciwarytmiczne, leki moczopędne, sterydy. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.