Normolax control, kapsułki twarde, 30 szt
13.89 zł

Normolax control, kapsułki twarde, 30 szt

Normolax control, kapsułki twarde, 30 szt
Ostatnia cena produktu
13.89 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek Normolax control wytwarzany jest w postaci kapsułek twardych, które zawierają w swoim składzie suchy wyciąg z kory kruszyny. Produkt leczniczy wykazuje działanie przeczyszczające związane z pobudzeniem perystaltyki jelita grubego, głównie wynikające z obecności związków antranoidowych zawartych w wyciągu z kory kruszyny.

Skład

1 kapsułka zawiera 78,95 mg wyciągu suchego z kory kruszyny (5-7:1), co odpowiada 15 mg glikozydów antracenowych w przeliczeniu na glukofrangulinę A.
Substancje pomocnicze: Pektyna cytrusowo-jabłkowa, skrobia żelowana kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, talk, magnezu stearynian.
W skład kapsułki żelatynowej pustej wchodzą: żelatyna wołowa, tytanu dwutlenek, żelaza tlenek żółty.

Dawkowanie

Doustnie.
Dzieci powyżej 12 lat i dorośli: 1 raz dziennie po 1-2 kapsułce wieczorem, po ostatnim posiłku. Działanie przeczyszczające następuje przeciętnie po 8-12 godzinach od zastosowania leku (następnego dnia rano).
Nie zaleca się stosowania leku częściej niż 2-3 razy w tygodniu i przez okres dłuższy niż 1-2 tygodnie.

Działanie

Działanie przeczyszczające związane z pobudzeniem perystaltyki jelita grubego, głównie wynikające z obecności związków antranoidowych zawartych gównie w wyciągu z kory kruszyny.

Wskazania

Jako środek przeczyszczający do krótkotrwałego stosowania w zaparciach.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować u osób z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników preparatu, w niedrożności, zwężeniu lub atonii jelit, przy zapaleniu wyrostka robaczkowego, w stanach zapalnych okrężnicy, w bólach brzucha o nieznanej przyczynie, odwodnieniu organizmu na skutek utraty wody i elektrolitów.

Działania niepożądane

W pojedynczych przypadkach obserwuje się skurczowe bole brzucha, oraz plynne stolce szczegolnie u osó z zespolem jelita drażliwego. Objawy te często sa wynikiem przedawkowania leku i w takim przypadku należy zmniejszyć dawkę.

Dlugotrwałe stosowanie produktu leczniczego moze spowodowac zaburzenia rownowagi wodno-elektrolitowej z niedoborem jonów potasowych i atonią jelit, a takż ebiałkomocz i krwiomocz. Nastepstwem tego moga być zaburzenia rytmu serca oraz dysfunkcja nerwowo-miesniowa, odwracalne zmiany pigmentacji blony sluzowej jelita grubego.

W czasie leczenia może dojść do zmiany zabarwienia moczu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Normolax Control - Frangulae cortex extractum siccum - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg suchy z kory kruszyny

Postać:

kapsułki twarde

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

przeczyszczające

Wskazania:

Jako środek przeczyszczający do krótkotrwałego stosowania w zaparciach różnego pochodzenia

Dawkowanie:

Doustnie. Dzieci powyżej 12 lat i dorośli: 1 raz dziennie po 1-2 kapsułki wieczorem, po ostatnim posiłku.   Uwaga! Nie zaleca się stosowania leku częściej niż 2-3 razy w tygodniu i przez okres dłuższy niż 1-2 tygodnie.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Skurczowe bóle brzucha, płynne stolce. Przewlekłe stosowanie może prowadzić do zaburzeń wodno-elektrolitowych, białkomoczu, krwiomoczu, zmian zabarwień śluzówki jelita. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, niedrożność jelit, zwężenia jelit, atonia jelit, zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie jelita grubego, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ból brzucha nieznanego pochodzenia, odwodnienie organizmu, zaburzenia gospodarki elektrolitowej. Gdy przyjmujesz glikozydy nasercowe, leki przeciwarytmiczne, leki moczopędne, sterydy. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.