Paracetamol Aflofarm (Malupar), 500 mg, czopki doodbytnicze, 10 szt. (blister)
3.49 zł

Paracetamol Aflofarm (Malupar), 500 mg, czopki doodbytnicze, 10 szt. (blister)

Paracetamol  Aflofarm (Malupar), 500 mg, czopki doodbytnicze, 10 szt. (blister)
Ostatnia cena produktu
3.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Paracetamol 500 mg w postaci czopków doodbytniczych.

  • gorączka
  • bóle mięśniowe
  • bóle głowy

 

Skład

- Substancją czynną leku jest paracetamol.

1 czopek zawiera 500 mg paracetamolu 

- Pozostałe składniki to: lecytyna, tłuszcz stały.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Bez porozumienia z lekarzem nic należy stosować leku Paracetamol Aflofarm dłużej niż:

- 10 dni w przypadku dolegliwości bólowych;

- 3 dni w przypadku utrzymującej się gorączki;

- 2 dni w przypadku objawów przeziębienia.

Sposób podawania

Lek stosuje się doodbytniczo.

Czopek należy wyjąć z blistra i włożyć do odbytu, najlepiej po uprzednim oddaniu kału przez dziecko. Aby czopek był lepiej nawilżony można go ogrzać w dłoni lub zanurzyć na chwilę w ciepłej wodzie.

Zalecana dawka

Dorosli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:

 

1 czopek (500 mg paracetamolu) od 4 do 6 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny.

Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej 4 g paracetamolu (8 czopków).

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Wskazania

  • gorączka, w przebiegu przeziębienia i stanów grypopodobnych
  • bóle głowy
  • bóle mięśniowe, kostne i stawowe różnego pochodzenia
  • bóle menstruacyjne
  • bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Paracetamol Aflofarm

- jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku

- jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby i (lub) nerek; -jeśli pacjent ma wirusowe zapalenie wątroby;

- w przypadku choroby alkoholowej.

Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania i wystąpienia działań toksycznych paracetamolu, nie należy stosować leku Paracetamol Aflofarm jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol.

Przed rozpoczęciem stosowania leku Paracetamol Aflofarm należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą:

- jeśli pacjent ma zaburzenia czynności nerek i (lub) wątroby;

- jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy, ponieważ istnieje ryzyko uczulenia na paracetamol;

- jeśli pacjent ma niedobór enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub dehydrogenazy reduktazy methemoglobinowej (rzadko występujące dziedziczne choroby).

W trakcie stosowania leku nie wolno pić alkoholu

Dzieci

Nie należy podawać leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat bez zalecenia lekarza.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza, jeśli wystąpi:

- reakcja uczuleniowa, jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączone z obrzękiem warg, języka, gardła lub twarzy, utrudniającym oddychanie;

- obrzęk naczynioruchowy (nagły obrzęk twarzy, kończyn lub stawów bez świądu i bólu);

- trudności w oddychaniu, świszczący oddech (napad astmy oskrzelowej);

- zaburzenia czynności wątroby, żółtaczka (żółte zabarwienie skóry i białkówki oka).

Rzadko (występują u 1 do 10 osób na 10 000);

- świąd;
- rumień (czerwono-sine plamy na skórze, niekiedy z pęcherzami);
- pokrzywka (jasnoróżowe, swędzące bąble na skórze);
- wysypka (swędzące, czerwone grudki na skórze);
- duszność;
- pocenie się;
- obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, aż do objawów wstrząsu (stan kliniczny spowodowany niedotlenieniem ważnych dla życia narządów);
- nudności, wymioty.

Bardzo rzadko (występują u mniej niż 1 osoby na 10 000);

- małoplytkowość (zmniejszenie liczby płytek krwi - większe ryzyko krwawienia i powstawania siniaków);
- agranulocytoza, granulocytopenia (zmniejszenie liczby granulocytów - jednego z rodzaju białych krwinek, powodujące większą podatność na zakażenia);
- methemoglobinemia (krew traci zdolność przenoszenia tlenu do komórek organizmu, co prowadzi do zasinienia skóry i łatwego męczenia się);
- kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek;
- reakcje nadwrażliwości.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed wykonaniem badań laboratoryjnych pacjent powinien powiedzieć lekarzowi, że przyjmuje lek Paracetamol Aflofarm, gdyż może on fałszować wyniki niektórych badań (np. oznaczenie stężenia glukozy lub kwasu moczowego we krwi).

Lek Paracetamol Aflofarm a inne leki
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Lek Paracetamol Aflofarm i alkohol
Podczas stosowania leku Paracetamol Aflofarm nie wolno pić alkoholu, gdyż może to spowodować uszkodzenie wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób niedożywionych i regularnie pijących alkohol.

Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Kobiety w ciąży lub karmiące piersią mogą stosować ten lek wyłącznie wtedy, gdy w opinii lekarza iest to konieczne.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przechowywać w temperaturze pokojowej.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 899 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

Malupar - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

czopki doodbytnicze

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Pediatria

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Ból głowy, zębów, bóle stawowe, nerwobóle. Gorączka

Dawkowanie:

Doodbytniczo. Czopki zawierające 125 mg paracetamolu u dzieci o masie ciała powyżej 10 kg - czopek jednorazowo, nie częściej niż co 4 godziny, maksymalnie 4 czopki na dobę. Dzieci o masie 25-35 kg - 2 czopki jednorazowo, nie częściej niż co 4 godziny, maksymalnie 8 czopków na dobę. Czopki zawierające 250 mg paracetamolu u dzieci o masie powyżej 10 kg - przyjmować 10-15 mk/kg masy ciała na dawkę, którą można stosować nie więcej niż 4 razy na dobę. Nie należy przekraczać dawki dobowej 65 mg/kg masy ciała. Czopki zawierające 500 mg paracetamolu. Dorośli: 1 czopek 2-3 razy dziennie. Doraźnie przeciwbólowo i przeciwgorączkowo- 1-2 czopki.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą pojawić się: skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, rumień, zapalenie skóry, plamica barwnikowa), nudności, wymioty, zmiany w obrazie krwi. Lek stosowany w dużych dawkach lub przewlekle może upośledzić czynność wątroby i/lub nerek.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na paracetamol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, chorobę alkoholową, zmiany obrazu krwi.   Gdy przyjmujesz doustne leki przeciwzakrzepowe z grupy kumaryny, rifampicynę, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne, leki przeciwpadaczkowe (inhibitory MAO), leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Paracetamol przenika przez barierę łożyskową oraz do pokarmu kobiecego. W ciąży i okresie karmienia pierisią stosować krótkotwale,  jedynie w przypadku konieczności.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus