Venotonin, kapsułki twarde, 65 szt.
19.99 zł

Venotonin, kapsułki twarde, 65 szt.

Venotonin, kapsułki twarde, 65 szt.
Ostatnia cena produktu
19.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat stosowany w objawach przewlekłej niewydolności żylnej różnego pochodzenia.

Skład

1 kapsułka zawiera 100 – 125 mg, wyciągu macierzystego z nasion kasztanowca (Hippocastani semen extractum siccum), co odpowiada 20 mg glikozydów trójterpenowychw przeliczeniu na bezwodną escynę, Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 60% V/V

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, maltodekstryna, stearynian magnezu, bezwodna koloidalna krzemionka,

Składniki kapsułki: żelatyna, dwutlenek tytanu, indygotyna E 131, żółcień chinolinowa E 104

Dawkowanie

jeżeli lekarz nie zalecił inaczej,

  • dorośli: doustnie 2 razy dziennie  1 - 3 kapsułki.

Działanie

Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 60% V/V działa przeciwprzesiąkowo i przeciwobrzękowo oraz tonizująco na naczynia żylne.

Wskazania

Objawy przewlekłej niewydolności żylnej różnego pochodzenia, takie jak: obrzęki podudzi, kurcze łydek, świąd oraz bóle i uczucie ciężkości w nogach.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Venotonin w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie zaleca się stosowania leku w trakcie trwania ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe oraz reakcje alergiczne mogą wystąpić rzadko.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

Venotonin - Aesculus hippocastanum - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z nasion kasztanowca

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Kardiologia Angiologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwzapalne zapobiega zastojom żylnym poprawia krążenie obwodowe

Wskazania:

Pomocniczo w leczeniu objawów przewlekłej niewydolności żylnej różnego pochodzenia, takich jak: obrzęki, kurcze łydek, świąd oraz bóle i uczucie ciężkości w nogach, we wczesnym okresie zespołu pozakrzepowego, owrzodzeniach żylakowatych podudzi i żylakach odbytu. Ponadto w pourazowych i pooperacyjnych obrzękach tkanek miękkich.

Dawkowanie:

Doustnie. Jeżeli lekarz nie zalecił inaczej 1-3 kapsułki 2 razy dziennie.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe oraz reakcje nadwrażliwości.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotroyczną, zdolność prowadznia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią.