Plastry na odciski, z kwasem salicylowym, 8 szt.
9.99 zł

Plastry na odciski, z kwasem salicylowym, 8 szt.

Plastry na odciski, z kwasem salicylowym, 8 szt.
9.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Plastry na odciski z kwasem salicylowym.

Skład

kwas salicylowy, kwas mlekowy, lanolina, wosk pszczeli żółty, żywica świerkowa, kopolimer etylenu i octanu winylu, kłącze kosaćca, kompleks miedziowy chlorofilu, terpentyna, balsam (olejek) kopaiwa, klej poliakrylatowy--durotak, kalafonia uwodorniona, włóknina, papier.

Działanie

Zmniejszają one ucisk na bolące miejsce, przynosząc natychmiastową ulgę. Dzięki noszeniu plastra przez dłuższy czas i spowodowanemu tym odcięciu powietrza skóra staje się miękka, a w kreatynie gromadzi się woda. Dzięki temu procesowi skóra lub zrogowaciały konglomerat komórek ulegają zmiękczeniu i są łatwe do usunięcia. Usunięcie odcisku ułatwia dodatkowo masa wypełniająca pierścień, zawierająca kwas salicylowy i kwas mlekowy, a także saponiny, terpeny i balsam kopaiwa.

Wskazania

Plastry na odciski z kwasem salicylowym przeznaczone są do ochrony przed bolesnym uciskiem zmian skórnych, chronią przed otarciami oraz pomagają w skutecznym i bezpiecznym usuwaniu odcisków.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Stosować zgodnie z zaleceniem. Najpierw należy usunąć folię ochronną.

Na czystą i suchą stopę nałożyć plaster tak, aby pierścień ochronny otaczał odcisk. Dzięki temu plaster chroni zmienione chorobowo miejsce przed uciskiem i otarciami, przynosząc natychmiastową ulgę. Plaster należy starannie przykleić. Dzięki temu plaster spełni funkcję opatrunku okluzyjnego. Umieszczona w pierścieniu włókninowym masa, zawierająca kwas salicylowy i kwas mlekowy oraz substancje pomocnicze dodatkowo ułatwia usunięcie odcisku.

Stosować plastry do momentu, aż odcisk zostanie usunięty, maksymalnie 10-14 dni. Każdy plaster należy nałożyć na ok. 24 godziny. Po zakończeniu kuracji można usunąć środkową część odcisku stosując ciepłą kąpiel stóp z użyciem soli i mydła. Jeżeli w trakcie zabiegów skóra stanie się wrażliwa i pojawi się zaczerwienienie, poczekać z nałożeniem kolejnych plastrów.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

  • Plaster na odciski przeznaczony jest do użytku zewnętrznego, jednorazowego, samodzielnego, wyłącznie na zmienioną skórę (odcisk).
  • Plaster na odciski nie może być stosowany: w przypadku znanej nadwrażliwości na kwas salicylowy, salicylany i na każdy z innych składników plastra, u niemowląt, dzieci, na chorą skórę (np. stany zapalne, rany, wypryski), u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek (niewydolność nerek), u pacjentów chorych na cukrzycę oraz pacjentów ze słabym krążeniem krwi i stanami zapalnymi naczyń krwionośnych.
  • Plaster na odciski z kwasem salicylowym nie może stykać się z błoną śluzową. Szczególnie należy unikać kontaktu z oczami, nie może być stosowany na twarz.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Zaprzestać stosowania i zdjąć plastry w przypadku mocnego podrażnienia i odczuwalnych dolegliwości (pieczenie, zaczerwienienie) lub nadwrażliwości na produkt.

Uwagi

Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Stosowanie wyrobu z innymi lekami

Kwas salicylowy może zwiększać przepuszczalność skóry dla innych leków stosowanych lokalnie.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h