Iburion, 200 mg, tabletki powlekane, 30 szt
12.29 zł

Iburion, 200 mg, tabletki powlekane, 30 szt

Iburion, 200 mg, tabletki powlekane, 30 szt
Ostatnia cena produktu
12.29 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Tabletki powlekane przeciwbólowe i  przeciwzapalne.

Skład

ibuprofen 200 mg oraz substancje pomocnicze: krzemionka koloidalna bezwodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, dekstraty, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, sacharoza, hypromeloza, polisorbat 80, tytanu dwutlenek, glicerol 85%, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej: dzieci w wieku od 6 do 12 lat (masa ciała >20 kg): 1 tabletka 1-3 razy na dobę. Dzieci i dorośli w wieku powyżej 12 lat: 1-2 tabletki do 4 razy na dobę, przy czym maksymalna dawka dobowa wynosi 6 tabletek. Więcej niż dwie tabletki w pojedynczej dawce nie wywierają dodatkowego działania przeciwbólowego. Nie stosować dłużej niż przez 5 kolejnych dni.

Wskazania

Działanie osiągane jest zazwyczaj po 30 minutach, a działanie maksymalne po 1-2 godzinach. Tabletki Iburion 200 mg są stosowane w leczenie stanów bólowych o nasileniu od łagodnego do umiarkowanego, takich jak ból głowy, bóle zębów, bóle pleców, bóle mięśni i bóle stawów, w leczeniu gorączki i leczenie bólów miesiączkowych.

Przeciwwskazania

 • nadwrażliwość na składniki preparatu,
 • astma, zapalenie błony śluzowej nosa lub pokrzywka po zastosowaniu kwasu salicylowego lub NLPZ,
 • ryzyko krwawienia,
 • nawracająca choroba wrzodowa,
 • jeżeli wystąpiło kiedykolwiek owrzodzenie żołądka/dwunastnicy związane z leczeniem NLPZ,
 • ciężka choroba wątroby,
 • ciężka niewydolność serca lub ciężkie zaburzenia czynności nerek,
 • kobiety w ostatnich trzech miesiącach ciąży.

 

Działania niepożądane

 • często: niestrawność, ból brzucha, wymioty, nudności, biegunka, zaparcia, zmęczenie, ból głowy, wyprysk.
 • niezbyt często: astma, świąd, pokrzywka, plamica, nieżyt nosa, bezsenność, łagodny lęk, zaburzenia słuchu i wzroku, obrzęk naczynioruchowy, krwotoki z przewodu pokarmowego, owrzodzenie żołądka.
 • rzadko: zatrzymanie płynów, zmiany w morfologii krwi, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, smoliste stolce, wzdęcia, perforacje, zapalenie okrężnicy, wymioty krwawe, nasilenie WZJG oraz choroby Crohna, jałowe zapalenie opon mózgowych, reakcje anafilaktyczne, zaburzenia wątroby i nerek, rumień wielopostaciowy, dezorientacja, niedowidzenie.

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Iburion - Ibuprofenum - zastosowanie i działanie

Skład:

ibuprofen

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwzapalne przeciwgorączkowe przeciwbólowe

Wskazania:

Ostre stany bólowe o nasileniu od łagodnego do umiarkowanego, np. bóle głowy, bóle zębów, bóle pleców, bóle mięśni i stawów. Gorączka w przebiegu infekcji górnych dróg oddechowych. Bolesne miesiączkowanie.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 200 mg do 400 mg w dawce pojedynczej lub 3-4 razy na dobę, przy czym maksymalna dawka dobowa wynosi 1200 mg. Odstęp pomiędzy dwoma dawkami powinien wynosić co najmniej 4 godziny. Przyjęcie jednorazowo dawki powyżej 400 mg nie daje silniejszego działania przeciwbólowego. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat (o masie ciała powyżej 20 kg): 200 mg 1-3 razy na dobę. Odstęp pomiędzy dwoma dawkami powinien wynosić 6 do 8 godzin. Tabletki Iburion 400 mg można dzielić na połowy.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Często: zaburzenia żołądkowo-jelitowe (niestrawność, ból brzucha, biegunka, zaparcia, nudności, wymioty), zmęczenie, ból głowy, wyprysk. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe zmniejszają się na ogół w przypadku przyjmowania leku podczas posiłku. Niezbyt często: astma, pokrzywka, plamica, nieżyt nosa, bezsenność, łagodny lęk, zaburzenia słuchu i wzroku, które ustępują po zakończeniu leczenia. Krwawienia z przewodu pokarmowego, owrzodzenia żołądka. Rzadko: obrzęki, zmiany obrazu krwi, reakcje nadwrażliwości, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, reakcje skórne, depresja, dezorientacja, niedowidzenie.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. zaburzenia widzenia stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy (czynną lub przebytą), astmę, skazę krwotoczną, ciężkie schorzenia wątroby i/lub nerek.   Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), leki moczopędne, leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi, leki przeciwzakrzepowe, preparaty litu, metotreksat, kortykosteroidy, zydowudynę.   Gdy jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie należy stosować leku u kobiet w ciąży, zwłaszcza w III trymestrze.