Reumaphyt, kapsułki twarde, 250 mg, 65 szt
20.99 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Reumaphyt, kapsułki twarde, 250 mg, 65 szt

Reumaphyt, kapsułki twarde, 250 mg, 65 szt
20.99 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Reumaphyt jest preparatem w postaci kapsułek. Substancję czynną leku stanowi suchy wyciąg wodny z korzenia hakorośli rozesłanej Harpagophyti radicis extractum siccum (1,5-2,5:1). Jedna kapsułka zawiera 250 mg wyciągu, co odpowiada 375 - 625 mg surowca.
Skuteczność leku opiera się na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

 

Skład

Substancja czynna: 1 kapsułka zawiera Harpagophyti radicis extractum siccum (1,5 - 2,5 :1). Solvens ad extractionem: aqua (wyciąg suchy z korzenia hakorośli rozesłanej (1,5-2,5 : 1). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda) - 250 mg.
Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, stearynian magnezu, bezwodna krzemionka koloidalna, żelatyna, dwutlenek tytanu.

Dawkowanie

jeżeli lekarz nie zalecił inaczej, preparat przyjmować doustnie 2 razy dziennie po 1 - 3 kapsułki. Nie zaleca się stosowania dłużej niż przez 4 tygodnie bez konsultacji lekarskiej.

Działanie

Wyciąg z hakorośli zawarty w preparacie działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo w chorobach zwyrodnieniowych stawów i w zapaleniu ścięgien.

Wskazania

Przeznaczony do tradycyjnego stosowania w łagodnych bólach stawów.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku:
W przypadku nadwrażliwości na korzeń hakorośli lub którykolwiek ze składników.
W chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Działania niepożądane

Podczas stosowania leku mogą wystąpić następujące objawy niepożądane: objawy ze strony przewodu pokarmowego (biegunka, nudności, wymioty, ból brzucha), objawy ze strony układu nerwowego (zawroty, ból głowy), reakcje skórne o podłożu alergicznym.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jeśli bólom towarzyszy obrzęk, zaczerwienienie lub gorączka należy skontaktować się z lekarzem.
Pacjenci z kamicą dróg żółciowych oraz pacjenci z chorobami serca mogą stosować lek tylko po konsultacji z lekarzem. Pacjenci, u których stwierdzono  nadwrażliwość na niektóre cukry, przd zastosowaniem leku powinni poradzić się lekarza.
Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku podczas ciąży i laktacji. Przed użyciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza.
Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania leku u dzieci.
Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 858 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Reumaphyt - Harpagophyti extractum siccum - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z korzenia hakorośli

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Reumatologia

Działanie :

przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania:

Choroby zwyrodnieniowe stawów, zapalenie ścięgien.

Dawkowanie:

Doustnie. 1-3 kapsułki 2 razy dziennie.   Uwaga! Nie zaleca się stosowania preparatu dłużej niż przez 4 tygodnie bez konsultacji lekarskiej.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko mogą wystąpić łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, nudności, wymioty, ból brzucha), zawroty i bóle głowy, reakcje skórne o podłożu alergicznym.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz wrzody żołądka i/lub dwunastnicy, kamicę żółciową, choroby serca, nadwrażliwość na niektóre cukry.   Gdy przyjmujesz leki antyarytmiczne, obniżające ciśnienie krwi.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY