D-Vitum Witamina D dla niemowląt, krople, 13 ml
11.57 zł

D-Vitum Witamina D dla niemowląt, krople, 13 ml

D-Vitum Witamina D dla niemowląt, krople, 13 ml
Ostatnia cena produktu
11.57 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Witamina D jest niezbędna do prawidłowego rozwoju kości oraz zębów. Bierze udział w procesie wchłaniania wapnia i fosforu. Jej  niedobór może prowadzić do krzywicy- nieprawidłowego formowania się kości i zębów. Karmienie piersią jest najlepszą formą żywienia dziecka w pierwszych miesiącach po urodzeniu. Jednak ilość witaminy D zawarta w pokarmie kobiecym może być niewystarczająca. Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym z powodu mniejszego nasłonecznienia synteza witaminy D w skórze dziecka jest zahamowana. Z tych powodów zaleca się uzupełnianie niedoborów witaminy D w codziennej diecie dziecka.
Rekomendowana dzienna dawka witaminy D to 10 µg (400 j.m.), co odpowiada zawartości 10 kropli preparatu D-Vitum dla niemowląt.
Niemowlęta karmione mlekiem modyfikowanym nie wymagają dodatkowego podawania witaminy D, o ile ilość spożytego mleka pokrywa w całości dobowe zapotrzebowanie.

Skład

Olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), substancja przeciwutleniająca: mieszanina tokoferoli, witamina D3.

Sposób użycia

Zaleca się stosować 10 kropli dziennie bezpośrednio doustnie lub do ściągniętego pokarmu matki.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h