Magnez z wit.B6 Forte, tabletki, Biotter, 50 szt
9.83 zł

Magnez z wit.B6 Forte, tabletki, Biotter, 50 szt

Magnez z wit.B6 Forte, tabletki, Biotter, 50 szt
Ostatnia cena produktu
9.83 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Suplement diety Magnez z witaminą B6 Forte to preparat, który uzupełnia niedobory magnezu i witaminy B6 w codziennej diecie. Magnez spełnia wiele istotnych funkcji. Bierze udział w przemianie węglowodanów, białek i tłuszczy, aktywuje wiele enzymów komórkowych, szczególnie tych współdziałających z witaminami z grupy B. Pomaga zredukować znużenie i zmęczenie oraz odgrywa istotne znaczenie w procesie skurczu mięśni. Witamina B6 ułatwia wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego oraz zmniejsza jego wydalanie z moczem. Synergiczne działanie magnezu i witaminy B6 korzystnie wpływa na stany zmęczenia fizycznego i psychicznego oraz wzmożonej drażliwości.

Składniki

Tlenek magnezu, celuloza mikrokrystaliczna (substancja wypełniająca), tlenek magnezu, sól sodowa karboksymetylocelulozay (zagęstnik), kwas stearynowy (substancja przeciwzbrylająca), hydroksypropylometyloceluloza, polidekstroza (składniki otoczki) dwutlenek krzemu (substancja przeciwzbrylająca) dwutlenek tytanu (składnik otoczki), stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca), chlorowodorek pirydoksyny, talk, triglicerydy średniołańcuchowe z oleju kokosowego (składniki otoczki).
 

1 tabletka zawiera mg/tabl. % RDA*
Magnez (tlenek magnezu, mleczan magnezu) 150 mg jonów 50
Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny) 2 mg 100

* zalecane dzienne spożycia

Zalecane dzienne spożycie

Osoby dorosłe 1 tabletka dziennie. Należy popić przynajmniej 0,5 szklanki wody.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu. Kobiety w ciąży oraz matki karmiące przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 919 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Magnez z wit.B6 Forte (Biotter) - zastosowanie i działanie

Skład:

tlenek magnezu mleczan magnezu witamina B6 (pirydoksyna)

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia dietę w magnez i witaminę B6

Wskazania:

Suplement diety. Uzupełnienie codziennej diety w magnez i witaminę B6. Polecany w okresach wytężonej pracy fizycznej i umysłowej, stanach zmęczenia i zwiększonej drażliwości, sytuacjach stresowych i towarzyszących im trudnościach w zasypianiu, zespole napięcia przedmiesiączkowego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli 1 tabletka dziennie, popić odpowiednią ilością wody (co najmniej 0.5 szklanki wody).   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.