Produkt w kategoriach

Aspirin Complex, 500 mg + 30 mg, granulat, zawiesina doustna, 10 saszetek

Aspirin Complex, 500 mg + 30 mg, granulat, zawiesina doustna, 10 saszetek

25.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Preparat jest stosowany w leczeniu objawowym kataru, gorączki i bólu związanych z przeziębieniem.

Skład

kwas acetylosalicylowy 500 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg. Inne składniki leku to: kwas cytrynowy bezwodny, sacharoza, hypromeloza, sacharyna, aromat pomarańczowy (zawiera alkohol benzylowy, alfa-tokopherol, skrobię modyfikowaną, maltodekstrynę).

Dawkowanie

Dorośli 1-2 saszetki w dawce pojedynczej. Całkowita dawka dobowa - do 6 saszetek. Leku nie należy podawać dzieciom poniżej 16 lat, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Działanie

Lek Aspirin Complex ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i zmniejszające obrzęk błony śluzowej nosa.

Przeciwwskazania

  • nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • uczulenie na salicylany,
  • choroba wrzodowa żółądka,
  • skłonność do krwawień,
  • ciąża lub karmienie piersią,
  • niewydolność wątroby lub nerek,
  • ciężka, niestabilna niewydolność serca,
  • przyjmowanie metotreksatu 15 mg na tydzień lub większa,
  • bardzo wysokie ciśnienie krwi lub ciężka choroba wieńcowa,
  • równoczesne przyjmowanie inhibitorów monoaminoksydazy.

Działania niepożądane

Działania niepożądane kwasu acetylosalicylowego:

  • wrzody trawienne,
  • krwawienia z przewodu pokarmowego,
  • rekacje uczuleniowe,
  • zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych,
  • dolegliwości żołądkowo-jelitowe.

Działania niepożądane pseudoefedryny:

  • objawy niepożądane ze strony serca,
  • zatrzymanie moczu,
  • podwyższenie ciśnenia krwi,
  • bezsennośc, halucynacje.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 835 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Aspirin Complex - Acidum acetylsalicylicum, Pseudoephedrini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas acetylosalicylowy chlorowodorek pseudoefedryny

Postać:

granulat do przygotowania zawiesiny doustnej

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe przeciwzapalne zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa

Wskazania:

Objawowe leczenie kataru, gorączki i bólu związanych z przeziębieniem.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli jednorazowo 1-2 saszetki. W razie potrzeby pojedyncze dawki można przyjmować w odstępach 4-8 godzin. Maksymalnie do 6 saszetek na dobę. Wysypać zawartość 1-2 saszetek do szklanki wody o dokładnie zamieszać. Wypić natychmiast całą zawartość szklanki. Lek można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia. Ważne jest, aby przed zażyciem granulki wsypać do wody i dobrze wymieszać. Uwaga! Leku nie należy stosować dłużej niż 3 dni, bez konsultacji z lekarzem. Lek nie należy stosować u dzieci poniżej 16 roku życia, chyba, że lekarz zdecyduje inaczej. Uwaga! W trakcie leczenia nie należy pić alkoholu. Spożywanie alkoholu podczas stosowania leku może zwiększać ryzyko wystąpienia krwawień z przewodu pokarmowego i zaburzać zdolność reakcji. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, biegunka), zwiększone ryzyko krwawienia, reakcje nadwrażliwości, przyśpieszenie rytmu serca, zatrzymanie moczu, szczególnie u pacjentów z przerostem gruczołu krokowego, wysokie ciśnienie krwi, zaburzenia snu. Lek może niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy, niesteroidowe leki przeciwzapalne, pseudoeferynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, chorobę wrzodową żołądka, zwiększoną skłonność do krwawień, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, ciężką niewydolność serca, wysokie ciśnienie krwi, nadczynność tarczycy, podwyższone ciśnienie w gałce ocznej, przerost gruczołu krokowego (prostaty), dnę moczanową. Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki przeciwzakrzepowe, leki zwierające kortyzon lub prednizolon, digoksynę, leki przeciwcukrzycowe, metotreksat, kwas walproinowy, leki przeciwdepresyjne, salbutamol, leki zawierające fenylefrynę i efedrynę, leki moczopędne, leki obniżające ciśnienie krwi. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem każdego leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus