Biopad, opatrunek kolagenowy, 5cm x 5cm, 3 szt
100.69 zł

Biopad, opatrunek kolagenowy, 5cm x 5cm, 3 szt

Biopad, opatrunek kolagenowy, 5cm x 5cm, 3 szt
Ostatnia cena produktu
100.69 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

BIOPAD – kolagen 3szt. 5X5 - wyrób medyczny stosowany w celu zatrzymania krwawienia oraz w leczeniu odleżyn, owrzodzeń żylnych i owrzodzeń cukrzycowych.

Skład

BUIOPAD składa się z natywnego heterologicznego kolagenu typu I, liofilizowanego i sterylnego, w formie opatrunków o strukturze gąbki, które można łatwo dostosować do powierzani zmiany chorobowej.

Wskazania

Jako miejscowy środek hamujący krwawienie w czasie zabiegów chirurgicznych, w stomatologii, jako pierwsza pomoc w krwawieniach kapilarnych. Leczeni skórnych zmian chorobowych o różnym pochodzeniu, takich jak trudno bliznowaciejące owrzodzenia, owrzodzenia żylne i cukrzycowe, odleżyny, oraz w celu stymulacji fizjologicznego procesu gojenia ran.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Należy użyć jałowej gazy, bandaża lub plastra, aby umocnić opatrunek BIOPAD na zmianie chorobowej i zapobiec przesuwaniu się.

Jeśli BIOPAD został zastosowany w leczeniu owrzodzeń i stwierdzi się jego przywarcie do zmiany chorobowej, nie należy go usuwać, aby kontrolować samą zmianę. Produkt zostanie zaabsorbowany po odpowiednim czasie. Zmiana chorobowa musi być kontrolowana co 2-3 dni ( co 24 godziny w przypadku odleżyn).

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie należy stosować produktu u pacjentów ze stwierdzonymi chorobami autoimmunologicznymi, reakcjami rzekomoanafilaktycznymi lub nadwrażliwością na kolagen, stosowany zarówno miejscowo jak i we wstrzyknięciach oraz u pacjentów w trakcie zabiegu odczulania na produkty mięsne.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h