Tinctura Arnicae, nalewka, 35 ml
2.79 zł

Tinctura Arnicae, nalewka, 35 ml

Tinctura Arnicae, nalewka, 35 ml
Ostatnia cena produktu
2.79 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Skład

Skład na 100 g produktu: Preparat stanowi nalewka (1:10) etanolem 70 o koszyczków arniki (Arnicae anthodium). Zawartość etanolu 66-69%.

Dawkowanie

Tradycyjnie stosuje się podany schemat stosowania: Do okładów nalewkę rozcieńczyć wodą 3-10 krotnie, następnie zwilżyć obficie czysta gazę i przykładać na miejsca chorobowo zmienione. Do płukania jamy ustnej rozcieńczyć 10 krotnie. Nie należy połykać roztworu.

Wskazania

Produkt tradycyjnie stosowany w postaci okładów na krwiaki, w skręceniach, stłuczeniach, obrzękach, w czyraczności, w stanach zapalnych żył, po ukąszeniach owadów. Po rozcieńczeniu wodą jako środek antyseptyczny do płukania jamy ustnej w zapaleniu dziąseł i aftach.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku uczulenia na arnikę i inne kwiaty z rodziny Compositae.
Nie stosować na otwarte rany.

Działania niepożądane

Możliwe wystąpienie reakcji nadwrażliwości; podrażnienia skóry lub kontaktowego zapalenia skóry. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy odstawić rodukt i w razie potrzeby zasięgnąć porady lekarskiej.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Brak przeciwwskazań do stosowania.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
Nie stwierdzono negatywnego wpływu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h