Olimp Chitosan, kapsułki, 60 szt.
21.99 zł

Olimp Chitosan, kapsułki, 60 szt.

Olimp Chitosan, kapsułki, 60 szt.
Ostatnia cena produktu
21.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Chitosan to suplement diety zawierający specjalny rodzaj błonnika - włókna chitynowe, które skutecznie zmniejszają wchłanianie tłuszczu z diety, obniżając tym samym spożycie kalorii.

Składniki

(6 kapsułek): chitosan (sproszkowane muszle skorupiaków morskich) 1500 mg, celuloza mikrokrystaliczna i sproszkowana - substancje wypełniające, stearynian magnezu - substancja przeciwzbrylająca, kapsułka (żelatyna – składnik otoczki, barwniki: E171, E104, E110).

Właściwości składników

Chociaż chityna nie pełni roli odżywczej, to jednak w istotny sposób wpływa na pracę przewodu pokarmowego oraz regulację przemian tłuszczowych w organizmie. Jednocześnie, dzięki swoim specyficznym właściwościom skutecznie ułatwia redukcję nadwagi.

Chityna wpływa na proces redukcji masy tłuszczowej w dwojaki sposób: z jednej strony zmniejsza apetyt, z drugiej zmniejsza wchłanianie tłuszczów i cukrów z przewodu pokarmowego, obniżając tym samym kaloryczność diety. Po przedostaniu się do przewodu pokarmowego, włókna chitynowe ulegają rozpuszczeniu w sokach trawiennych zamieniając się w kleisty, pęczniejący żel. Substancja ta, zwiększając swoją objętość, wypełnia żołądek, zmniejszając uczucie głodu. Rozpuszczone w przewodzie pokarmowym włókna chitynowe oplatają cząsteczki tłuszczu, przez co stają się one niedostępne dla enzymów trawiennych. Tłuszcz nie może więc ulec przyswojeniu, w efekcie czego jest wydalany.

OLIMP CHITOSAN zalecany jest jako środek wspomagający w kuracjach odchudzających, w celu obniżenia łaknienia i zmniejszenia kaloryczności diety, a także przy zaburzeniach gospodarki tłuszczowej organizmu.

Zalecane dzienne spożycie

2 kapsułki 3-4 razy dziennie, na ok. 20 min. przed każdym posiłkiem, popijając min. 1 szklanką wody.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

  • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
  • Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
  • Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
  • Chronić od wilgoci i światła.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

OLIMP LABORATORIES
Nagawczyna 109 c
39-200 Dębica

Olimp Chitosan - zastosowanie i działanie

Skład:

chitosan

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Dietetyka Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia dietę w błonnik

Wskazania:

Jako środek wspomagający w kuracjach odchudzających, w celu obniżenia łaknienia i zmniejszenia kaloryczności diety, a także przy zaburzeniach gospodarki tłuszczowej organizmu.

Dawkowanie:

Doustnie. 2 kapsułki 3-4 razy dziennie, na około 20 minut przed każdym posiłkiem, popijając minimum 1 szklanką płynu - najlepiej wodą.   Uwaga! W okresie stosowania preparatu, dietę należy wzbogacać w witaminy lipofilne: A,D,E. Preparaty witaminowe należy przyjmować na około 2 godziny przed lub po spożyciu chitosanu.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.