Otrivin ipra Max, aerozol do nosa, 10 ml
15.99 zł
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Otrivin ipra Max, aerozol do nosa, 10 ml

Otrivin ipra Max, aerozol do nosa, 10 ml
15.99 zł
BEZPŁATNIE
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Lek Otrivin Duo stosuje się w leczeniu przekrwienia błony śluzowej nosa z wodnistą wydzieliną z nosa,  związanych z przeziębieniem.

Skład

Substancje czynne: ksylometazoliny chlorek i ipratropiowy bromek.
1 ml leku zawiera 0,5 mg ksylometazoliny chlorowodorku i 0,6 mg ipratropiowego bromku.
Inne składniki: disodu edetynian, glicerol (85%), woda oczyszczona, sodu wodorotlenek i kwas stężony (do ustalenia pH).

Dawkowanie

Dorośli: jedna dawka do każdego otworu nosowego, maksymalnie 3 razy na dobę, nie dłużej niż przez 7 dni. Odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami powinien wynosić 6 godzin.
Jak stosować lek Otrivin Duo:

 1. Przed zastosowaniem leku należy zawsze oczyścić nos przez wydmuchanie.
 2. Butelkę trzymać pionowo.
 3. Lekko pochylic głowę.
 4. Palcem zatkać jeden otwór nosowy i umieścic końcówkę dozownika w drugim otworze nosowym. Nacisnąć szybko pompkę, równocześnie wdychając powietrze przez nos.
 5. Powtórzyć czynność w celu podania leku do drugiego otworu nosowego.

Działanie leku występuje w ciągu 5-15 minut.

 

Działanie

Lek Otrivin Duo jest lekiem złożonym, zawierającym dwie różne substancje czynne. Jedna z nich redukuje wyciek wydzieliny z nosa, druga udrażnia zatkany nos.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Otrivin Duo:

 • u dzieci w wieku poniżej 18 lat, ze względu na brak wystarczających danych dotyczących stosowania leku u dzieci.
 • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na chlorowodorek  ksylometazoliny lub bromek ipratropiowy , lub którykolwiek z pozostałych  składników leku Otrivin Duo.
 • jeśli u pacjenta występuje nadwrażliwość na atropinę lub substancje pochodne, np. hioscyjaminę i skopolaminę.
 • u pacjentów po przeznosowym usunięciu przesadki.
 • po operacjach z dostępu przez nos lub usta, w czasie których opona mózgowa może być uszkodzona.
 • jeśli u pacjenta występuje jaskra
 • jeśli u pacjenta występuje wysychające zapalenie błony śluzowej nosa.

 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Otrivin duo może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Działaniami niepożądanymi zgłaszanymi po zastosowaniu leku Otrivin Duo są:
Bardzo często (występują częściej niż u 1 na 10 osób stosujących leki): krwawienie z nosa, wyciek wodnistej wydzieliny z nosa, krwawa wydzielina z nosa.
Często (występują rzadziej niż u 1 do 10 na 10o osób stosujących lek): piekący ból nosa i gardła, kichanie, uczucia pieczenia.
Niezbyt często (występują rzadziej niż u 1 na 100 osób stosujących lek): przyspieszenie akcji serca, nudności, zaburzenia czynności jelit. Uczucie zatkania nosa, zwłaszcza po częstym lub długotrwałym stosowaniu.
Bardzo rzadko (występuje rzadziej niż u 1 na 10 000 osób stosujących lek): niepokój, bezsenność, zmęczenie, przemijające zaburzenia widzenia, nieregularne tętno.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Bez zalecenia lekarza leku Otrivin Duo nie należy stosować  w okresie ciąży i karmienia piersią. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 901 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Specyfika
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Otrivin Duo - Xylometazolini hydrochloridum, Ipratropii bromidum - zastosowanie i działanie

Skład:

bromek ipratropium chlorowodorek ksylometazoliny

Postać:

aerozol do nosa

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Otolaryngologia Medycyna rodzinna

Działanie :

zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa redukuje wyciek wydzielny z nosa

Wskazania:

Objawowe leczenie przekrwienia błony śluzowej nosa i wodnistej wydzieliny związanej z przeziębieniem.

Dawkowanie:

Donosowo. Dorośli 1 dawka aerozolu do każdego otworu nosowego, do 3 razy na dobę.Efekt działania widoczny po 5-15 minutach od podania leku. Odstęp pomiędzy dwoma dawkami powinien wynosić przynajmniej 6 godzin.   Przed pierwszym użyciem lub w przypadku, gdy produkt nie był stosowany przez 9 dni lub dłużej: należy nacisnąć pompkę kilka razy aż do zadziałania dozownika.   Uwaga! Nie stosować długotrwale. Czas leczenia nie powinien przekraczać 7 dni, ponieważ długotrwałe leczenie chlorowodorkiem ksylometazoliny może powodować obrzęk błony śluzowej nosa i nadmierne wydzielanie w wyniku zwiększonej wrażliwości komórek, tzw. efekt odbicia (polekowe zapalenie błony śluzowej nosa).   Nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia, ze względu na brak wystarczających danych odnośnie bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku w tej grupie pacjentów.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Ból głowy, krwawienia z nosa, suchość i podrażnienie błony śluzowej nosa, suchość i podrażnienie gardła, suchość błony śluzowej jamy ustnej. Reakcje nadwrażliwości.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, wysychające zapalenie błony śluzowej nosa, jaskrę, przerost gruczołu krokowego, skłonność do krwawienia z nosa, porażenną niedrożność jelit, mukowiscydozę, nadciśnienie tętnicze, chorobę wieńcową, cukrzycę.   Gdy stosujesz inne leki.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy stosować leku w okresie ciąży. W okresie karmienia piersią przed zastosowaniem leku należy zasięgnąć porady lekarza.
 • B DODAJ DO ULUBIONYCH
 • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY