Żeń-szeń Ginseng, 350 mg, kapsułki, 30 szt.
23.59 zł

Żeń-szeń Ginseng, 350 mg, kapsułki, 30 szt.

Żeń-szeń Ginseng, 350 mg, kapsułki, 30 szt.
Ostatnia cena produktu
23.59 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek Żeń-Sen Ginseng jest stosowany tradycyjnie w stanach obniżonej wydolności umysłowej i fizycznej.

Skład

1 kapsułka zawiera:
Suchy wyciąg z korzenia żeń-szenia (Panax ginseng radicis extractum siccum) 350 mg, DER (4-6:1), (zawartość ginsenozydów 15,75 mg - 26,95 mg); ekstrahent: etanol 96% V/V/ woda (50/50), laktoza, krzemionka koloidalna bezwodna, skrobia kukurydziana, stearynian magnezu, talk, żelaza cynk czarny (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172), tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172), żelatyna.

Dawkowanie

Dorośli: 1 kapsułka na dobę podczas śniadania. Kapsułki należy połknąć, popijając płynem. Lek należy przyjmować przez okres 4 do 8 tygodni, a następnie powtórzyć kurację po miesięcznej przerwie.

Działanie

Wyciąg z żeń-szenia wywiera działanie adaptogenne, co oznacza, że organizm łatwiej znosi niekorzystne warunki otoczenia (nietypowe temperatury otoczenia, stres, napięcie fizyczne i psychiczne). Przyjmowanie zeń-szenia powoduje również zwiększenie tolerancji na wysiłek, co objawia się wzrostem wytrzymałości na ćwiczenia fizycznne oraz poprawą zdolności psychofizycznych.

Wskazania

  • uczucie osłabienia i wyczerpania,
  • przemęczenie i brak koncentracji,
  • w okresie rekonwalescencji.

 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na wyciąg z żeń-szenia lub na którykolwiek ze składników preparatu objawiająca się obrzękiem, wysypką lub trudnościami z oddychaniem. Lek nie jest zalecany do stosowania u dzieci. Leku nie należy stosować w przypadku podwyższonego ciśnienia krwi. Żeń-szeń może mieć wpływ na krzepliwość krwi, dlatego należy zachować ostrożność podczas jednoczesnego przyjmowania innych leków wpływających na krzepliwość krwi i leku żeń-sen Ginseng. Ciąża i okres karmienia piersią.

Działania niepożądane

Jak każy lek, lek Żeń-Sen Gingseng może powodować działania nieporzadane, chociaż nie u każdego one występują. W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne, w postaci: obrzęku, wysypki lub trudności w oddychaniu. W razie wystąpienia powyższych objawów należy zaprzestać przyjmowania leku i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jedna kapsułka zawiera 21 mg laktozy.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 958 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Żeń-Szeń Ginseng - Panax ginseng - zastosowanie i działanie

Skład:

korzeń żeń-szenia

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Neurologia Medycyna rodzinna

Działanie :

zwiększa wydolność umysłową i fizyczną pobudza układ odpornościowy

Wskazania:

Nadmierne wyczerpanie psychiczne i fizyczne, zmniejszona zdolność koncentracji, okres rekonwalescencji,ogólne wyczerpanie i spadek witalności, zwłaszcza u osób w podeszłym wieku.

Dawkowanie:

1 kapsułka dziennie po śniadaniu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, nadciśnienie, przyujmujesz inne preparaty żeń-szenia. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.