Pangrol 10 000, 10 000 j., kapsułki, 50 szt.
36.99 zł

Pangrol 10 000, 10 000 j., kapsułki, 50 szt.

Pangrol 10 000, 10 000 j., kapsułki, 50 szt.
36.99 zł
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Pangrol 10 000 zawiera enzymy trawienne trzustki (enzymy trzustkowe).

Skład

Substancja czynna:
Pankreatyna o aktywności:

 • Lipazy  10 000 j.Ph.Eur.
 • Amylazy 9 000 j. Ph.Eur.
 • Proteaz 500 j. Ph.Eur.

Substancje pomocnicze:

 • Kroskarmeloza sodowa,
 • Celuloza mikrokrystaliczna,
 • olej rycynowy, utwardzany,
 • Krzemu dwutlenek bezwodny koloidalny,
 • Magnezu stearynian,
 • 30% wodna zawiesina kopolimeru etyloakrylanu z kwasem metakrylowym (1:1), typ C,
 • Trietylu cytrynian,
 • 30% emulsja simeticonu,
 • Talk

kapsułka:
Żelatyna, Żelaza tlenek czerwony E 172, Żółcień chinolinowa E 104, Żelaza tlenek żółty E 172, Indygotyna E 132, Tytanu dwutlenek E 171.

Dawkowanie

Dawkowanie zależy od stopnia niedoboru enzymów trzustkowych, jak również od dostępności biologicznej leku. Może być konieczne przyjmowanie większych dawek. Zwiększenie dawkowania wymaga uprzedniej konsultacji z lekarzem. Nie należy przekraczać dobowej dawki 15 000 - 20 000 jednostek lipazy na kilogram masy ciała.
O ile lekarz nie zaleci innego dawkowania, należy przyjmować od 2 do 4 kapsułek leku Pangrol 10 000 na każdy posiłek.

Kapsułki leku Pangrol 10 000 należy połykać w całości w trakcie posiłku popijając dużą ilością wody. Pacjenci, którzy nie sa w stanie połknąć kapsułki, mogą wysypać jej zawartość do odpowiedniej ilości płynu i natychmiast zażyć bez rozgryzania lub żucia.

Wskazania

Lek Pangrol 10 000 stosuje się jako uzupełnienie enzymów trzustkowych u osób z zaburzeniami trawienia wynikającymi z braku lub niedostatecznego wydzielania i (lub) działania enzymów trzustkowych w dwunastnicy. Takie zaburzenia mogą wystąpić w wyniku:

 • przewlekłego zapalenia trzustki niezależnie od przyczyny,
 • swoistej nieprawidłowej czynności trzustki,
 • zwężenia przewodu trzustkowego spowodowanego n.p. przez chorobę nowotworową lub kamienie żółciowe,
 • zaburzeń wątroby i dróg żółciowych, przebytej operacji trzustki lub wycięcia trzustki i dwunastnicy,
 • przyspieszonego pasażu jelitowego po przebytej operacji żołądka i jelit, na skutek stresu lub chorób zapalnych jelit,
 • spożywania ciężkostrawnych pokarmów roślinnych, tłuszczów lub pokarmów, do których układ trawienny nie jest przyzwyczajony,
 • choroby trzewnej,
 • chorób zapalnych jelit,
 • cukrzycy,
 • zespół nabytego braku odporności,
 • zespół Shwachmana,
 • zespół Sjogrena.

Lek można stosować u osób dorosłych i dzieci.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Pangrol 10 000:

 • u pacjentów z nadwrażliwością na wieprzowinę lub inny składnik leku Pangrol 10 000,
 • u pacjentów z ostrym zapaleniem trzustki i ostrymi napadami w przebiegu przewlekłego zapalenia trzustki, w fazie zaostrzenia choroby.

Działania niepożądane

W pojedynczych przypadkach, po przyjęciu enzymów trzustkowych, opisywano reakcje alergiczne typu natychmiastowego, takie jak: wysypka skórna, kichanie, łzawienie oczu, skurcz oskrzeli i reakcje alergiczne ze strony przewodu pokarmowego. U pacjentów z charakterystycznymi zaburzeniami czynności trzustki (mukowiscydoza), w pojedynczych przypadkach po przyjęciu dużych dawek enzymów trzustkowych, opisywano występowanie zwężeń dolnych fragmentów jelita.
 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek Pangrol 10 000 zawiera czynne enzymy, które w przypadku uwolnienia w jamie ustnej , na przykład po rozgryzieniu kapsułki, mogą prowadzićdo uszkodzenia (owrzodzeń) błony sluzowj jamy ustnej. Dlatego należy zachować ostrożność i przyjmować lek wyłącznie w sposób zgodny z opisanym.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Kapsułki leku Pangrol 10 000 należy połykać w całości w trakcie posiłku popijając dużą ilością wody.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Pangrol - Pancreatinum - zastosowanie i działanie

Skład:

pankreatyna

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia Medycyna rodzinna

Działanie :

wspomaga zewnątrzwydzielniczą funkcję trzustki ułatwia trawienie i wchłanianie białek, tłuszczów i skrobi

Wskazania:

Przewlekłe zapalenie trzustki. Stany po resekcji trzustki lub jej części. Stany po resekcji żołądka. Mukowiscydoza. Zwężenie przewodu trzustkowego spowodowane chorobą nowotworową np. trzustki lub dróg żółciowych

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkowanie preparatu lekarz ustala indywidualnie w zależności od stopnia niewydolności trzustki pacjenta. Najczęściej zaleca się przyjmowanie 2-4 kaspułek preparatu Pangrol 10000 oraz 1-2 kapsułek preparatu Pangrol 25 000 w czasie posiłku. W zależności od rodzaju posiłku oraz nasilenia zaburzeń trawienia dawka leku może być większa. Kapsułki należy połykać w całości popijając dużą ilością wody. Uwaga! W takcie stosowania preparatu bardzo ważne jest przyjmowanie dużej ilości płynów. Niewłaściwe nawodnienie może wzmagać zaparcia. W przypadku trudności z połknięciem kapsułki można jej zawartość wysypać do szklanki z niewielką ilością płynu i natychmiast po wymieszaniu zażyć bez rozgryzania czy żucia, a następnie popić szklanką wody. Uwaga! Preparatu nie należy podawać do soków owocowych, owoców, jarzyn i innych produktów beztłuszczowych.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Działania niepożądane występują bardzo rzadko. W pojedynczych przypadkach, po zażyciu leku występowały reakcje nadwrażliwości.   Lek nie wpływa na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ostre zapalenie trzustki lub zaostrzenie objawów w przebiegu przewlekłego zapalenia trzustki.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek może być stosowany w okresie ciąży, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.