Pangrol 10 000, 10 000 j., kapsułki, 20 szt.
21.49 zł

Pangrol 10 000, 10 000 j., kapsułki, 20 szt.

Pangrol 10 000, 10 000 j., kapsułki, 20 szt.
Ostatnia cena produktu
21.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Pangrol 10 000 zawiera enzymy trawienne trzustki (enzymy trzustkowe).

Skład

1 kapsułka (z minitabletkami odpornymi na działanie soku żołądkowego) zawiera:

Substancja czynna:

minitabletki:
Pankreatyna o aktywności:
Lipazy 10 000 j. 
Amylazy 9 000 j. 
Proteaz 500 j.

Substancje pomocnicze:

minitabletki:
Kroskarmeloza sodowa
Celuloza mikrokrystaliczna
Olej rycynowy, utwardzany
Krzemu dwutlenek bezwodny koloidalny
Magnezu stearynian
30% wodna zawiesina kopolimeru etyloakrylanu z kwasem metakrylowym (1:1), typ C
Trietylu cytrynian
30% emulsja simetikonu
Talk

Kapsułka:
Żelatyna
Żelaza tlenek czerwony E172
Żółcień chinolinowa E104
Żelaza tlenek żółty E172
Indygotyna E132
Tytanu dwutlenek E171

Dawkowanie

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości, należy ponownie skontaktować się z lekarzem.
Dawkowanie leku Pangrol 10000 lekarz ustala indywidualnie, w zależności od stopnia niewydolności trzustki pacjenta. Najczęściej zaleca się przyjmowanie 2-4 kapsułek leku w czasie posiłku.
W zależności od rodzaju posiłku oraz nasilenia zaburzeń trawienia, wymagana dawka leku może być znacznie większa. 
Kapsułki należy połykać w całości w trakcie posiłku popijając dużą ilością wody.
Pacjenci, którzy nie są w stanie połknąć kapsułki, mogą wysypać jej zawartość do szklanki z niewielką ilością płynu i natychmiast po wymieszaniu zażyć bez rozgryzania czy żucia, a następnie popić szklanką wody.

Wskazania

Zaburzenia zewnątrzwydzielniczej czynności trzustki z towarzyszącą niestrawnością w następujących stanach:

  • Przewlekłe zapalenie trzustki
  • Stany po resekcji trzustki lub jej części
  • Stany po resekcji żołądka
  • Mukowiscydoza
  • Zwężenie przewodu trzustkowego spowodowanego chorobą nowotworową np.: trzustki lub dróg żółciowych

Przeciwwskazania

  • Pacjenci z nadwrażliwością na wieprzowinę (alergia na wieprzowinę) lub inny składnik leku Pangrol 10 000.
  • Pacjenci z ostrym zapaleniem trzustki i ostrymi napadami w przebiegu przewlekłego zapalenia trzustki, w fazie zaostrzenia choroby.

Działania niepożądane

W przypadku wystąpienia jednego z poniższych objawów, należy natychmiast przerwać zażywanie leku Pangrol 10 000 i jeżeli jest to możliwe, zgłosić się do lekarza.
W pojedynczych przypadkach, po przyjęciu sproszkowanej trzustki, opisywano reakcje alergiczne typu natychmiastowego, takie jak: wysypka skórna, kichanie, łzawienie oczu, skurcz oskrzeli, reakcje alergiczne ze strony przewodu pokarmowego. U pacjentów z charakterystycznymi zaburzeniami czynności trzustki (mukowiscydoza), w pojedynczych przypadkach po przyjęciu dużych dawek sproszkowanej trzustki, opisywano występowanie zwężeń dolnych fragmentów jelita (w obszarze krętniczo- kątniczym i okrężnicy wstępującej).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jeśli pacjentka jest w ciąży, podejrzewa ciążę, planuje zajście w ciążę lub karmi piersią powinna poinformować o tym swojego lekarza, zanim zastosuje lek Pangrol 10 000.
Lek Pangrol 10 000 zawiera czynne enzymy, które w przypadku uwolnienia w jamie ustnej , na przykład po rozgryzieniu kapsułki, mogą prowadzićdo uszkodzenia (owrzodzeń) błony sluzowj jamy ustnej. Dlatego należy zachować ostrożność i przyjmować lek wyłącznie w sposób zgodny z opisanym.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

Pangrol - Pancreatinum - zastosowanie i działanie

Skład:

pankreatyna

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia Medycyna rodzinna

Działanie :

wspomaga zewnątrzwydzielniczą funkcję trzustki ułatwia trawienie i wchłanianie białek, tłuszczów i skrobi

Wskazania:

Przewlekłe zapalenie trzustki. Stany po resekcji trzustki lub jej części. Stany po resekcji żołądka. Mukowiscydoza. Zwężenie przewodu trzustkowego spowodowane chorobą nowotworową np. trzustki lub dróg żółciowych

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkowanie preparatu lekarz ustala indywidualnie w zależności od stopnia niewydolności trzustki pacjenta. Najczęściej zaleca się przyjmowanie 2-4 kaspułek preparatu Pangrol 10000 oraz 1-2 kapsułek preparatu Pangrol 25 000 w czasie posiłku. W zależności od rodzaju posiłku oraz nasilenia zaburzeń trawienia dawka leku może być większa. Kapsułki należy połykać w całości popijając dużą ilością wody. Uwaga! W takcie stosowania preparatu bardzo ważne jest przyjmowanie dużej ilości płynów. Niewłaściwe nawodnienie może wzmagać zaparcia. W przypadku trudności z połknięciem kapsułki można jej zawartość wysypać do szklanki z niewielką ilością płynu i natychmiast po wymieszaniu zażyć bez rozgryzania czy żucia, a następnie popić szklanką wody. Uwaga! Preparatu nie należy podawać do soków owocowych, owoców, jarzyn i innych produktów beztłuszczowych.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Działania niepożądane występują bardzo rzadko. W pojedynczych przypadkach, po zażyciu leku występowały reakcje nadwrażliwości.   Lek nie wpływa na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ostre zapalenie trzustki lub zaostrzenie objawów w przebiegu przewlekłego zapalenia trzustki.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek może być stosowany w okresie ciąży, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.