Lacton Forte, kapsułki, 10 szt.
17.49 zł

Lacton Forte, kapsułki, 10 szt.

Lacton Forte, kapsułki, 10 szt.
Ostatnia cena produktu
17.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lacton Forte posiada właściwości osłaniające i skutecznie reguluje pracę przewodu pokarmowego, ponieważ jest odpowiednio skomponowanym połączeniem probiotycznych, przyjaznych człowiekowi drożdży szczepu Saccharomyces boulardii z prebiotykiem - inuliną.

Składniki

Liofilizowana kultura drożdżowa szczepu Saccharomyces boulardii MTCC 5375, inulina, żelatyna (składnik kapsułki), stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca), kwas L-askorbinowy (przeciwutleniacz), dwutlenek tytanu (barwnik). 1 kapsułka zawiera Saccharomyces boulardi 2x10^9 CFU

Właściwości składników

Lacton Forte poprzez odpowiednio dobrany gatunek drożdży probiotycznych Saccharomyces boulardii działa korzystnie na utrzymanie właściwej mikroflory układu pokarmowego, nie dopuszczając do jego kolonizacji przez niekorzystne bakterie nie należące do prawidłowej mikroflory jelitowej.

Kompleksowa ochrona przewodu pokarmowego:

  • działa osłonowo, np. w trakcie przyjmowania antybiotyków
  • reguluje ilość wypróżnień
  • ogranicza wpływ niekorzystnych substancji i drobnoustrojów
  • wspomaga utrzymanie prawidłowej mikroflory jelitowej

Zalecane dzienne spożycie

Dzieci młodsze: kapsułkę należy otworzyć i wymieszać jej zawartość z napojem bądź posiłkiem.
Dzieci starsze i osoby dorosłe: kapsułke należy połknać i popić wodą albo innym płynem.

Dzieci powyżej 3 roku życia: 1 kapsułka dziennie, także w trakcie przyjmowania antybiotyków.
Osoby dorosłe: 1-2 kapsułki dziennie, także w trakcie przyjmowania antybiotyków.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

NOVASCON PHARMACEUTICALS
Aleja Jana Pawła II 80
00-175 Warszawa

Lacton Forte - zastosowanie i działanie

Skład:

Saccharomyces boulardii inulina

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

korzystnie wpływa na pracę jelit korzystnie wpływa na florę bakteryjną jelit

Wskazania:

Suplement diety. Uzupełnianie układu pokarmowego w korzystną florę jelitową po kuracji antybiotykowej. Wspomagająco przy leczeniu biegunki. Ograniczenie niekorzystnego wpływu substancji i dorobnoustojów na przewód pokarmowy.Wspomagająco w celu utrzymania prawidłowej mikroflory jelitowej oraz wzmocnienia odporności układu pokarmowego (ograniczenie ryzyka zasiedlenia przez niekorzystne drobnoustroje przewodu pokarmowego). Regulacja częstotliwości wypróżnień.

Dawkowanie:

Doustnie. 1-2 kapsułki dziennie podczas lub po posiłku.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolowiek ze składników preparatu.   Gdy przyjmujesz leki przeciwgrzybicze. Nie należy stosować razem z lekami przeciwgrzybiczymi.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią mogą stosować preparat wyłącznie po konsultacji z lekarzem.