Calcium+D3 Aflofarm, tabletki, 60 szt
10.79 zł

Calcium+D3 Aflofarm, tabletki, 60 szt

Calcium+D3 Aflofarm, tabletki, 60 szt
Ostatnia cena produktu
10.79 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Calcium +D3 Aflofarm suplement diety to produkt minerałowo-witaminowy stanowiący bogate źródło wapnia i witaminy D3, niezbędnych dla zdrowia i mocnych kości.

Składniki

Węglan wapnia, hydroksypropylometyloceluloza (substancja glazurująca), celuloza mikrokrystaliczna spożywcza (sybstancja wypełniająca), dwutlenek tytanu (barwnik), stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca), sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana (substancja wypełniająca), hydroksypropyloceluloza (substancja glazurująca), cholekalcyferol, wosk biały, wosk Carnauba (substancja glazurująca).

Właściwości składników

Calcium +D3 Aflofarm suplement diety stosuje się jako uzupełnienie codziennej diety w wapń i witaminę D3:

  • w okresie intensywnego wzrostu dzieci i młodzieży
  • w okresie ciąży i karmienia piersią
  • pmaga utrzymać prawidłową ilość wapnia w kościach w wieku okołomenopauzalnym
  • po urazach kości i w czasie długotrwałych unieruchomień


Wapń

jest podstawowym składnikiem budulcowym kości i zębów, bierze udział w tworzeniu i mineralizacji tkanki kostnej na przestrzeni całego życia człowieka. Dostarczanie do organizmu odpowiedniej ilości wapnia pomaga utrzymać prawidłową masę kostną.


Witamina D3

wspomaga wchłanianie i wykorzystanie wapnia w procesie budowy kości i zębów. Stymuluje również powstawanie komórek kościotwórczych.

Zalecane dzienne spożycie

Dorośli i młodzieć: 1 tebletka dziennie. Produkt zaleca się zażywać podczas posiłku.

 

Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennego spożycia.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu, jak równiez łącznie z innymi preparatami zawierającymi wapń i witaminę D3. Nie należy łączyc z antybiotykami z grupy tetracyklin i produktami z naparstnicą purpurową.

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 954 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Calcium+D3 Aflofarm - zastosowanie i działanie

Skład:

wapń witamina D3 (cholekalcyferol)

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia dietę w wapń i witaminę D3

Wskazania:

Suplement diety. Preparat polecany w celu uzupełnienia diety w wapń i witaminę D3, szczególnie w okresie intensywnego wzrostu dzieci i młodzieży, w okresie ciąży i karmienia piersią, okresie menopauzy, po urazach kości i w czasie długotrwałych unieruchomień.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież: 1 tabletka dziennie, podczas posiłku.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.