Klimax, płyn, doustny, 100 ml
7.29 zł

Klimax, płyn, doustny, 100 ml

Klimax, płyn, doustny, 100 ml
Ostatnia cena produktu
7.29 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Produkt stosowany w dolegliwościach okresu menopauzy (uderzenia gorąca, tzw. wary, uczucie rozdrażnienia).

Skład

100 g produktu:
Tinctura comp., 1:10 aethanolum 60° ex: Leonuri herba 3,5 g, Bursae past. herba 3,0 g, Melissae folium 1,5 g, Cimicifugae rac. rhiz. 1,0 g, Lupuli strob 1,0 g.
Preparat jest nalewką złożoną o zawartości do 60% obj. etanolu.

Dawkowanie

Dorośli: doustnie 2 x dziennie po 5 ml (1 łyżeczka) preparatu z 50 ml wody. Dawka dobowa odpowiada 100 mg korzenia pluskwicy. Produkt powinien być stosowany przez co najmniej 6-8 tygodni, jednak nie dłużej niż 6 miesięcy.

Działanie

Klimax jest tradycyjnie stosowanym środkiem zalecanym przy dolegliwościach okresu menopauzy. Przyjmuje się, że składniki nalewki z pluskwicy groniastej działają estrogennie, powodują zmniejszenie wydzielania hormonu luteinizującego przez przedni płat przysadki mózgowej, co zmniejsza nasilenie dolegliwości klimakterycznych: okresowe napady gorąca, uczucie niepokoju i rozdrażnienia, obniżenie nastroju, pocenie się. Ponadto preparat działa słabo uspokajająco.

Przeciwwskazania

Nie stosować u dzieci, młodzieży i mężczyzn oraz osób cierpiących na choroby wątroby, padaczkę lub alkoholizm. Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Działania niepożądane

W rzadkich przypadkach możliwe wystąpienie zaburzeń żołądkowo-jelitowych.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Klimax - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

nalewka z ziela serdecznika nalewka z ziela tasznika pospolitego nalewka z liścia melisy nalewka z kłącza pluskwicy groniastej nalewka z szyszek chmielu

Postać:

płyn doustny

Kategoria:

Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe

Specjalności:

Medycyna rodzinna Ginekologia i położnictwo

Działanie :

łagodzi dolegliwości w okresie menopauzy

Wskazania:

Preparat przeznaczony kobiet z dolegliwościami okresu menopauzy (uczucie gorąca, nadmierne pocenie się, zakłócenia snu, uczucie napięcia nerwowego i niepokoju).

Dawkowanie:

Doustnie. 2 razy dziennie 1 łyżeczka (5 ml) preparatu 50 ml wody.   Uwaga! Preparat zawiera alkohol.   Preparat powinien być stosowany przez co najmniej 6-8 tygodni, jednak nie dłużej niż 6 miesięcy.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W rzadkich przypadkach zaburzenia żołądkowo-jelitowe.   Nie zaleca się stosowania preparatu przed planowanym prowadzeniem pojazdu lub obsługą maszyn (istnieje możliwość wykrycia alkoholu w powietrzu wydychanym).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, choroby wątroby, padaczkę, nowotwór estrogenozależny lub gdy jesteś uzależniona od alkoholu.   Gdy jesteś lub przepuszczasz, że jesteś w ciąży. a także, gdy karmisz piersią. Preparat nie jest wskazany do stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.