Klimax, płyn, doustny, 100 ml
Klimax, płyn, doustny, 100 ml
0.00 zł

Klimax, płyn, doustny, 100 ml

Klimax, płyn, doustny, 100 ml
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Produkt stosowany w dolegliwościach okresu menopauzy (uderzenia gorąca, tzw. wary, uczucie rozdrażnienia).

Skład

100 g produktu:
Tinctura comp., 1:10 aethanolum 60° ex: Leonuri herba 3,5 g, Bursae past. herba 3,0 g, Melissae folium 1,5 g, Cimicifugae rac. rhiz. 1,0 g, Lupuli strob 1,0 g.
Preparat jest nalewką złożoną o zawartości do 60% obj. etanolu.

Dawkowanie

Dorośli: doustnie 2 x dziennie po 5 ml (1 łyżeczka) preparatu z 50 ml wody. Dawka dobowa odpowiada 100 mg korzenia pluskwicy. Produkt powinien być stosowany przez co najmniej 6-8 tygodni, jednak nie dłużej niż 6 miesięcy.

Działanie

Klimax jest tradycyjnie stosowanym środkiem zalecanym przy dolegliwościach okresu menopauzy. Przyjmuje się, że składniki nalewki z pluskwicy groniastej działają estrogennie, powodują zmniejszenie wydzielania hormonu luteinizującego przez przedni płat przysadki mózgowej, co zmniejsza nasilenie dolegliwości klimakterycznych: okresowe napady gorąca, uczucie niepokoju i rozdrażnienia, obniżenie nastroju, pocenie się. Ponadto preparat działa słabo uspokajająco.

Przeciwwskazania

Nie stosować u dzieci, młodzieży i mężczyzn oraz osób cierpiących na choroby wątroby, padaczkę lub alkoholizm. Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Działania niepożądane

W rzadkich przypadkach możliwe wystąpienie zaburzeń żołądkowo-jelitowych.

Producent

HERBAPOL
Chałupnika 14
Kraków
Cechy produktu
PRODUCENT

Klimax - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

nalewka z ziela serdecznika nalewka z ziela tasznika pospolitego nalewka z liścia melisy nalewka z kłącza pluskwicy groniastej nalewka z szyszek chmielu

Postać:

płyn doustny

Kategoria:

Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe

Specjalności:

Medycyna rodzinna Ginekologia i położnictwo

Działanie:

łagodzi dolegliwości w okresie menopauzy

Wskazania:

Preparat przeznaczony kobiet z dolegliwościami okresu menopauzy (uczucie gorąca, nadmierne pocenie się, zakłócenia snu, uczucie napięcia nerwowego i niepokoju).

Dawkowanie:

Doustnie. 2 razy dziennie 1 łyżeczka (5 ml) preparatu 50 ml wody.   Uwaga! Preparat zawiera alkohol.   Preparat powinien być stosowany przez co najmniej 6-8 tygodni, jednak nie dłużej niż 6 miesięcy.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W rzadkich przypadkach zaburzenia żołądkowo-jelitowe.   Nie zaleca się stosowania preparatu przed planowanym prowadzeniem pojazdu lub obsługą maszyn (istnieje możliwość wykrycia alkoholu w powietrzu wydychanym).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, choroby wątroby, padaczkę, nowotwór estrogenozależny lub gdy jesteś uzależniona od alkoholu.   Gdy jesteś lub przepuszczasz, że jesteś w ciąży. a także, gdy karmisz piersią. Preparat nie jest wskazany do stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.