Sankom Błonnik z magnezem, kostki do żucia, 50 g
14.29 zł

Sankom Błonnik z magnezem, kostki do żucia, 50 g

Sankom Błonnik z magnezem, kostki do żucia, 50 g
Ostatnia cena produktu
14.29 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Sankom jest wyjątkowym produktem szwajcarskim wspomagającym odchudzanie. Smaczne i poręczne kostki do żucia pozwolą zapanować nad uczuciem głodu w każdej sytuacji. Dzięki unikalnemu połączeniu naturalnych składników, witamin i minerałów Sankom zmniejsza uczucie głodu, pobudza układ trawienny do pracy i usuwa toksyny z organizmu. Sankom eliminuje chęć podjadania i pomaga kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe, w zgodzie z własną intuicją.


 


 

Składniki

Wartość odżywcza preparatu
Składnik Rekomendowana dzienna porcja do spożycia w ciągu dnia
2 kostki do żucia 4 kostki do żucia
Wartość energetyczna 104 kJ/24,6 kcal 208 kJ/49,2 kcal
Białko 0,34 g 0,68 g
Węglowodany, w tym: 4,5 g 9 g
- cukry 4,5 g 9 g
Tłuszcz, w tym: 0,58 g 1,16 g
- kwasy tłuszczowe nienasycone 0,32 g 0,64 g
Błonnik 1,34 g 2,68 g
FOS

0,84 g

1,68 g
Inulina 0,5 g 1 g
Sód 0,0 g 0,0 g
Magnez 134 mg (44% RDA) 268 mg ( 88% RDA)


Waga netto produktu wynosi 50 g, co stanowi ok. 12 kostek do żucia.

Właściwości składników

  • inulina – błonnik pokarmowy zawarty w produktach Sankom posiada dziesięciokrotną zdolność do pęcznienia. Wypełnia w ten sposób układ pokarmowy i zmniejsza łaknienie.
  • błonnik pokarmowy spowalnia wchłanianie węglowodanów w jelitach oraz zapobiega zbyt szybkiemu przenikaniu glukozy do krwiobiegu. Dzięki temu nie dochodzi do gwałtownych zmian poziomu glukozy i insuliny we krwi, co z kolei zapobiega nagłym napadom głodu.
  • błonnik zapewnia prawidłową perystaltykę jelit (stymuluje ruchy jelit) oraz przeciwdziała zaburzeniom trawienia. Wspomaga dodatkowo syntetyzowanie witamin i ułatwia przemiany metaboliczne
  • błonnik pokarmowy w postaci inuliny jest prebiotykiem, czyli  pożywką dla bifidobakterii i laktobakterii w jelitach. Ma w ten sposób korzystny wpływ na działanie jelit i stymuluje prawidłowy przebieg procesów trawienia.
  • błonnik wchłania i eliminuje kwasy żółciowe z jelit, co wspomaga aktywniejsze wytwarzanie kwasów żółciowych w wątrobie, a w konsekwencji – obniżenie poziomu cholesterolu we krwi.
  • dzięki zwiększonej objętości, podczas przechodzenia przez jelita, błonnik wspomaga oczyszczanie ich ścianek i usuwanie toksycznych substancji.  
  • wspomaga wchłanianie magnezu. Bardzo często niedobór magnezu wywołany jest nie tylko przez brak czy zbyt małą zawartość magnezu w diecie, ale także przez niewystarczający stopień jego wchłaniania w organizmie.

Zalecane dzienne spożycie

1-2 kostki do żucia dwa razy dziennie (2-4 kostki dziennie).

  • zażywać między posiłkami, aby wyeliminować podjadanie na tle emocjonalnym.
  • zażywać przed posiłkiem, aby zmniejszyć wielkość spożywanych posiłków. Popijać dużą ilością wody (co najmniej szklanka wody po każdej kostce).

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h