Lutein Complex, kapsułki, 60 szt
Lutein Complex, kapsułki, 60 szt
0.00 zł

Lutein Complex, kapsułki, 60 szt

Lutein Complex, kapsułki, 60 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Lutein Complex - zastosowanie i działanie

Skład:

luteina mielone siemię lniane

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna Okulistyka

Działanie:

uzupełnia dietę w składnik wspomagające prawidłowe widzenie

Wskazania:

Lutein Complex jest wskazany jako uzupełnienie diety dla osób z chorobami wzroku (m.in. zaćma), dla cukrzyków - retinowców, dla osób w podeszłym wieku mających problemy z widzeniem oraz dla osób przebywających często w pobliżu szkodliwych elektronicznych pól magnetycznych, np. przy telewizorze, komputerze.

Dawkowanie:

Doustnie. 2 razy dziennie po 1 kapsułce, po posiłku.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Opis

LUTEIN COMPLEX jest polecany jako uzupełnienie diety dla osób mających problemy ze wzrokiem, szczególnie osób starszych oraz osób przebywających często w pobliżu szkodliwych elektronicznych pól magnetycznych np. przy telewizorze, komputerze.

Składniki

1 kapsułka:
Luteina 3 mg, siemię lniane 190 mg. Składniki otoczki: żelatyna, dwutlenek tytanu (barwnik), erytroza (barwnik), zółcień chinolinowa (barwnik)

Właściwości składników

Luteina to antyoksydant, którego celem jest wzmocnienie bariery ochronnej siatkówki oka, a w szczególności ogromnie wrażliwych na promieniowanie słoneczne komórek w plamce żółtej. Jest karotenoidem będącym pigmentem siatkówki, który stanowi naturalny filtr ochronny przed promieniowaniem UVA i UVB.

Luteina zachowuje się jak żółty filtr, którego mikroskopijne ilości umieszczone są dokładnie w części centralnej dołka środkowego siatkówki, w miejscu zwanym plamką żółtą. Szczególnie narażone na uszkodzenia są delikatne ścianki naczyń włosowatych odżywiających siatkówkę oka, jak też komórki plamki żółtej oka, dzięki którym dobrze widzimy. Ponieważ luteina nie może być syntetyzowana w organizmie, musi być dostarczana wraz z pożywieniem.

Zalecane dzienne spożycie

Dwa razy dziennie po 1 kapsułce, po posiłku. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Przechowywanie:
Przechowywać w temp. pokojowej, chronić od światła i wilgoci. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Cechy produktu