Sirupus Althaeae, syrop, prawoślazowy, (Amara), 125 g
2.49 zł

Sirupus Althaeae, syrop, prawoślazowy, (Amara), 125 g

Sirupus Althaeae, syrop, prawoślazowy, (Amara), 125 g
Ostatnia cena produktu
2.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat stosowany w kaszlu, wystepującym w przebiegu stanów zapalnych dróg oddechowych spowodowanych podrażnieniem błony śluzowej gardła.

Skład

100g produktu zawiera : Althaeae radicis maceratio (1:6,58) 32,9g, Ekstahent- mieszanina wodna i etanol (40:1), Sacharoza 64,0g, kwas benzoesowy 0,1g, Woda oczyszczona do 100g. Zawartość etanolu nie więcej niż 1% (m/m).

Dawkowanie

Dorośli: doustnie 3 razy dziennie 1 łyżkę stołową. Jeżeli nie nastąpi poprawa lub objawy nasilą się należy zasięgną porady lekarza.

Działanie

Działanie Syropu oparte jest na występujących w korzeniu prawoślazu zawiązkach śluzowych, które mają właściwości powlekające, łagodzące i osłaniające.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki produktu. Uczulenie na kwas benzoesowy.
Nie stosować u pacjentów z astmą oskrzelową.

Działania niepożądane

Nie są znane.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera sacharozę, jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Stosować ostrożnie u osób chorych na cukrzycę. 1 łyżka stołowa syropu zawiera około 7g węglowodanów, co odpowiada 0,7 wymiennikom węglowodanowym.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 919 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h