Lipohep, żel, 2400 j.m./ g, 25 g, w atomizerze
29.34 zł

Lipohep, żel, 2400 j.m./ g, 25 g, w atomizerze

Lipohep, żel, 2400 j.m./ g, 25 g, w atomizerze
Ostatnia cena produktu
29.34 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat przeznaczony do miejscowego leczenia powierzchownych, ograniczonych obrzęków i krwiaków w przebiegu zakrzepicy powierzchownych naczyń żylnych i żylaków kończyn dolnych lub związanych z tępymi urazami tkanek miękkich.

Skład

1 g żelu zawiera 2400 j.m. soli sodowej heparyny.

Substancje pomocnicze: Phospholipon NAT 8539 (lecytyna z nasion soi i etanol bezwodny), etanol 96%, potasu diwodorofosforan, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

 

Dawkowanie

Lek należy stosować 1-3 razy na dobę, najczęściej po 4 rozpylenia lekko wmasować w  miejsca zmienione chorobowo. W przpadku stosowania na kończyny dolne rozprowadzać od dołu do góry. W zależności od przemijania objawów chorobowych okres leczenia wynosi do 14 dni.
Preparat może być stosowany  u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Działanie

Preparat o miejscowym działaniu przeciwzakrzepowym, przeciwobrzękowym i przeciwzapalnym.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować w przypadku skłonności do krwawień, trombocytopenii, zmian skórnych niewiadomego pochodzenia oraz na duże powierzchnie skóry, otwarte lub zakażone rany, błony śluzowe i w okolicy oczu. Dzieci do ukończenia 11 rż.

Działania niepożądane

W pojedynczych przypadkach skórne rekacje nadwrażliwości, takie jak zaczerwienienie i świąd.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W ostrych zakrzepicach i zapaleniach żył nie należy wmasowywać preparatu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h