Ultrafastin, 2,5% żel, (25 mg / g), 50 g, w tubie
Ultrafastin, 2,5% żel, (25 mg / g), 50 g, w tubie
0.00 zł

Ultrafastin, 2,5% żel, (25 mg / g), 50 g, w tubie

Ultrafastin, 2,5% żel, (25 mg / g), 50 g, w tubie
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Ultrafastin - Ketoprofenum - zastosowanie i działanie

Skład:

ketoprofen

Postać:

żel

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Ortopedia i traumatologia narządu ruchu Medycyna sportowa

Działanie:

przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania:

Bóle pourazowe mięśni i stawów, zapalenie ścięgien.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dorośli 2-3 razy na dobę 3-5 cm pasek żelu nanieść na skórę w bolesnym miejscu i delikatnie wmasować. Po użyciu leku umyć ręce.   Uwaga! Nie stosować na sączące zmiany skórne, wypryski, oparzenia, uszkodzenia skóry. Stosowanie preparatu nie powinno trwać dłużej niż 1 tydzień.   Nie należy stosować preparatu u dzieci poniżej 15 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie może wywołać miejscowy odczyn lub miejscową reakcję uczuleniową (świąd, zaczerwienienie, wysypka), wyjątkowo - wyprysk pęcherzykowy z możliwością rozszerzenia lub uogólnienia, napad astmy (u osób uczulonych na niesteroidowe leki przeciwzapalne-NLPZ), nadwrażliwość na światło.   Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ketoprofen i inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).   Gdy przyjmujesz inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), leki przeciwzakrzepowe, doustne leki przeciwcukrzycowe.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat może być stosowany z pierwszym i drugim trymestrze ciąży jedynie w przypadkach, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią.
Cechy produktu
PRODUCENT