Maltan, 30% maść do pielęgnacji brodawek sutkowych, 40 ml
12.56 zł

Maltan, 30% maść do pielęgnacji brodawek sutkowych, 40 ml

Maltan, 30% maść do pielęgnacji brodawek sutkowych, 40 ml
Ostatnia cena produktu
12.56 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Do pielęgnacji brodawek sutkowych w okresie ciąży i karmienia piersią.Osłania brodawkę sutkową i jej otoczenie. Poprawia znacznie elastyczność brodawki, zapobiegając jej uszkodzeniu.

Skład

100 g:
glukoza jednowodna 30 g, co odpowiada 27,3 g bezwodnej glukozy, woda destylowana, wazelina biała, parafina ciekła, parafina stała, mono- i dioleinian glicerolu (Aracel 186).

Dawkowanie

W okresie laktacji, po każdym karmieniu, zaleca się stosowanie okładow na sutki z jałowej gazy lub ochraniaczy sutkowych zawierających 2-3 cm maści. Nadmiar maści usunąć.

Działanie

Maltan to preparat zawierający bezpieczną substancję czynną, glukozę, która w 30% roztworze działa hamująco na rozwój bakterii i wykazuje działanie przeciwzapalne. Przy zastosowaniu preparatu stwierdzono lekki efekt znieczulający.

Wskazania

  • pielęgnacja brodawek sutkowych przed porodem oraz w okresie karmienia piersią,
  • przygotowanie brodawek sutkowych do laktacji.
  • profilaktyka zapalenia gruczołu sutkowego,
  • niewielkie zapalenia brodawek sutkowych,
  • otarcia, pęknięcia skóry sutków w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Działań niepożądanych nie stwierdzono, Składniki preparatu nie mają ujemnego wpływu na przewód pokarmowy i skórę niemowlęcia. Maść nie powoduje reakcji alergicznych ani drażniących.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Maltan - Glucosum - zastosowanie i działanie

Skład:

glukoza

Postać:

maść

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Medycyna rodzinna Ginekologia i położnictwo Pediatria

Działanie :

przeciwzapalne przeciwbakteryjne

Wskazania:

Niewielkie zapalenia brodawek sutkowych, otarcia, pęknięcia skóry sutków w okresie karmienia piersią, a także przygotowanie brodawek sutkowych do laktacji.  

Dawkowanie:

Zewnętrznie. W okresie laktacji, po każdym karmieniu, zaleca się stosowanie okładów na sutki z jałowej gazy lub ochraniaczy sutkowych zawierających 2-3 cm maści. Nadmiar maści należy usunąć. W celu prawidłowego przygotowania brodawek sutkowych do okresu karmienia piersią preparat należy stosować na 2 miesiące przed planowanym porodem.