Nuk MedicPro, lateksowy smoczek na butelkę dla dzieci z rozszczepem podniebienia, 1 szt.
15.99 zł

Nuk MedicPro, lateksowy smoczek na butelkę dla dzieci z rozszczepem podniebienia, 1 szt.

Nuk MedicPro, lateksowy smoczek na butelkę dla dzieci z rozszczepem podniebienia, 1 szt.
Ostatnia cena produktu
15.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Nuk MedicPro

Smoczek na butelkę dla dzieci z rozszczepem podniebienia.

Smoczek bez otworu przepływowego - należy go wykonać indywidualnie w zależności od miejsca występowania rozszczepu, ściśle według wskazówek lekarza.

Kod producenta: 107001

Zawartość opakowania

Wykonany z wysokiej jakości, bardzo wytrzymałego, naturalnego lateksu.

Charakterystyka produktu

Dla noworodków dotkniętych wadami rozszczepowymi przyjmowanie pokarmu wiąże się ze znacznymi problemami. Wynika to z nieumiejętności wytworzenia przez dzieci podciśnienia wewnątrz jamy ustnej, co uniemożliwia prawidłowe ssanie. Dla dzieci tych zarówno karmienie piersią, jak i butelką ze standardowym smoczkiem jest bardzo trudne, a często wręcz niemożliwe. Uwzględniając specjalne warunki anatomiczno-morfologiczne okolic podniebienia i dziąseł u dzieci z wadami rozszczepowymi, NUK opracował dla tych dzieci specjalny rodzaj smoczków do butelki.

Smoczek ten stymuluje naturalny odruch ssania oraz ruchy pobudzające wypływ pokarmu i umożliwia prawie całkiem normalne karmienie. Wygięta końcówka smoczka naciska na podniebienie za każdym razem, kiedy dziecko pobiera pokarm. W ten sposób rozszczep w podniebieniu zostaje zamknięty, a mleko przepływa do policzków. Dzięki temu pokarm nie może dostać się do dróg oddechowych, a więc dziecko nie może się zakrztusić. Mleko zaś miesza się ze śliną, co jest ważne dla prawidłowego przebiegu procesu trawienia. Otwór w smoczku należy wykonać indywidualnie w zależności od miejsca występowania rozszczepu, ściśle według wskazówek lekarza.

Z nakrętka pasującą do wszystkich butelek standardowych (Classic)

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Płeć
Sposób aplikacji