Memory Formula, tabletki, 12 szt
19.34 zł

Memory Formula, tabletki, 12 szt

Memory Formula, tabletki, 12 szt
Ostatnia cena produktu
19.34 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Wspomaga pamięć i koncentrację.

Składniki

Ginkgo bilobae –30mg, Lecytyna – 92,4 mg, Guarana – 160 mg, Chelatowany magnez – 188,8 mg.

Właściwości składników

Wyciąg z rośliny Ginkgo bilobae (miłorząb japoński) poprawia krążenie krwi w mózgu, wspomaga pamięć i koncentrację uwagi, łagodzi objawy przemęczenia (bóle i zawroty głowy).
Lecytyna wykazuje korzystny wpływ m.in. na układ nerwowy, usprawnia przewodzenie impulsów nerwowych, zwiększa zdolność kojarzenia i zapamiętywania faktów.
Magnez w formie chelatu* chroni przed osłabieniem i rozdrażnieniem oraz eliminuje skutki negatywnego stresu. Uzupełnienie niedoboru magnezu jest szczególnie istotne u osób, które piją dużo kawy i herbaty.
Guarana działa stymulująco na układ nerwowy, pobudza pracę serca i ułatwia dotlenienie organizmu, usprawnia pracę kory mózgowej, zmniejsza uczucie senności, zmęczenia oraz poprawia sprawność umysłową na długie godziny. Wyciąg z guarany w odróżnieniu od kawy pobudza w sposób długotrwały bez ryzyka wystąpienia działań niepożądanych, tj. drżenie rąk, kołatanie serca.
*Chelatowanie jest naturalnym procesem zachodzącym w organizmie człowieka. Polega na przekształceniu witamin i składników mineralnych w postać łatwo przyswajalną przez organizm. Przyjmowanie składników mineralnych w formie gotowych chelatów zwiększa stopień ich wchłaniania od 3 do 10 razy w porównaniu do tradycyjnych preparatów. Dlatego magnez zawarty w Memory Formula nie wymaga dodatku witaminy B6 w celu lepszego wchłonięcia.

Preparat przeznaczony dla osób intensywnie uczących się i pracujących umysłowo.

Zalecane dzienne spożycie

2 kapsułki dziennie przy chęci ogólnej poprawy aktywności psychofizycznej lub 2 kapsułki 2 x dziennie przy wytężonym wysiłku umysłowym.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Kobiety w ciąży i matki karmiące po konsultacji z lekarzem. Nie stosować u dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Memory Formuła - zastosowanie i działanie

Skład:

chelatowany związek magnezu wyciąg z miłorzębu japońskiego guarana letycyna

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna Dietetyka

Działanie :

uzupełnia dietę w składniki wspomagające pamięć i koncentrację

Wskazania:

Preparat przeznaczony dla osób intensywnie uczących się, pracujących umysłowo i wszystkich tych, którzy chcą wspomóc swoją pamięć i koncentrację; dla osób, które piją dużo kawy i herbaty.

Dawkowanie:

Doustnie. 2 kapsułki dziennie przy chęci ogólnej poprawy aktywności psychofizycznej lub 2 kapsułki 2 razy dziennie przy wytężonym wysiłku umysłowym. Uwaga! Nie stosować u dzieci. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat nie jest zalecany dla kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.