Remo-Wax, krople do uszu, 10 ml, z pompką
Remo-Wax, krople do uszu, 10 ml, z pompką
0.00 zł

Remo-Wax, krople do uszu, 10 ml, z pompką

Remo-Wax, krople do uszu, 10 ml, z pompką
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Remo-Wax - zastosowanie i działanie

Skład:

alantoina pochodne lanoliny

Postać:

krople do uszu

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Medycyna rodzinna Otolaryngologia

Działanie:

zmiękcza i rozpuszcza czopy woskowinowe

Wskazania:

Czop woskowinowy w przewodzie słuchowym. Narastającą warstwę woskowiny spotyka się często u osób w średnim wieku oraz u osób starszych i jest ona często wynikiem zwiększenia zarostu w przewodzie słuchowym. Nieprawidłowe zmiany, które powodują odkształcenie przewodu słuchowego, mogą także przyczynić się do nadmiernej kumulacji woskowiny. U niektórych osób kąpiel może także spowodować dodatkowe osadzanie się woskowiny. Ciała obce w przewodzie słuchowym, np. aparaty słuchowe, również mogą zwiększyć produkcję woskowiny.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Zaaplikować 10-20 kropli preparatu do ucha, następnie włożyć do ucha kawałek nienasiąkliwego wacika. Należy przechylić głowę na bok, aby zapobiec wypłynięciu preparatu i pozostać w takiej pozycji przez około 20-50 minut. Następnie wypłukać delikatnie ucho letnią wodą (37°C) za pomocą załączonej pompki usznej. Jeżeli czop woskowinowy nie ulegnie rozpuszczeniu po zastosowaniu takiego zabiegu, należy zaaplikować 20 kropli preparatu do ucha przed położeniem się do łóżka. Włożyć do ucha nienasiąkliwy wacik, aby pozwolić preparatowi działać przez noc. Następnego dnia należy przepłukać ucho letnią wodą za pomocą pompki usznej. Preparatu nie wolno stosować w przypadku uszkodzenia błony bębenkowej, stanu zapalnego lub przy wystąpieniu bólu ucha. W takich przypadkach należy skonsultować się z lekarzem.  

Poinformuj lekarza:

Gdy wystąpiła nadwrażliwości na składniki preparatu.

Opis

Czyszczenie zewnętrznego przewodu słuchowego najskuteczniej i najdelikatniej wykonuje się za pomocą preparatu do usuwania woskowiny Remo-Wax, zawierającego wysoko oczyszczoną pochodną lanoliny oraz inne zmiękczające składniki w roztworze wodnym.

W temperaturze równej temperaturze ciała, Remo-Wax wnika w woskowinę w przewodzie słuchowym i zmiękcza ją, tym samym ułatwiając wymycie nadmiernej ilości woskowiny do ucha zewnętrznego przy pomocy pompki usznej z letnią wodą. Nie wolno stosować preparatu Remo-Wax w przypadku uszkodzenia błony bębenkowej, zapalenia oraz w stanach związanych z bólem. W takim przypadku należy zasięgnąć porady lekarza.
 

Skład

Allantoin, Ethoxylated lanolin, polysorbate 60, sorbitan polymer, high fructose syrup, polyoxyethylene stearyl ether, polyoxyethylene oleyl ether, liquid lanolin, isopropyl myristate, mink oil, phenethyl alcohol, cetyl alcohol, sorbic acid, benzethonium chloride, butylated hydroxytoluene, aqua purificata.

Wskazania

czop woskowinowy w przewodzie słuchowym.


Sposób użycia wyrobu medycznego

  • zaaplikować 10-20 kropli preparatu Remo-Wax do ucha, następnie włożyć do ucha kawałek nienasiąkliwego wacika.
  • należy przechylić głowę na bok, aby zapobiec wypłynięciu preparatu i pozostać w takiej pozycji przez około 20-50 minut.
  • następnie wypłukać delikatnie ucho letnią wodą (37°C) za pomocą pompki usznej.
  • jeżeli czop woskowinowy nie ulegnie rozpuszczeniu po zastosowaniu takiego zabiegu, należy zaaplikować 20 kropli preparatu Remo-Wax do ucha przed położeniem się do łóżka.
  • włożyć do ucha nienasiąkliwy wacik, aby pozwolić preparatowi Remo-Wax działać przez noc.
  • następnego dnia należy przepłukać ucho letnią wodą za pomocą pompki usznej.
  • u dzieci do lat dwóch stosować po konsultacji z lekarzem.

Producent

ORION PHARMA
Józefa Piłsudskiego 24
Legionowo
Cechy produktu
PRODUCENT