×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Beta Karoten, tabletki, 10 mg, 50 szt
Beta Karoten, tabletki, 10 mg, 50 szt
12.49 zł

Beta Karoten, tabletki, 10 mg, 50 szt

Beta Karoten, tabletki, 10 mg, 50 szt
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Rekomendowany produkt zastępczy

Beta Karoten - Betacarotenum - zastosowanie i działanie

Skład:

beta karoten

Postać:

tabletki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Dermatologia i wenerologia

Działanie:

uzupełnia niedobory witaminy A

Wskazania do stosowania:

Hipowitaminoza i awitaminoza A, ślepota zmierzchowa, choroby skóry z nadmiernym rogowaceniem naskórka, pokrzywka świetlna, pielęgnacja włosów (łojotok, łysienie plackowate), przewlekłe nieżyty dróg oddechowych, przewodu pokarmowego, profilaktyka miażdżycy i niektórych nowotworów, geriatria.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 tabletka dziennie. Dzieci 7-12 lat: 1 tabletka co dwa dni.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby nerek i/lub wątroby.   Gdy przyjmujesz inne preparaty zawierające witaminę A.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie należy stosować preparatu w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne:

Po dużych dawkach mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Długotrwałe stosowanie większych dawek może wywołać zażółcenie skóry okolicy barkowej, ramion i brzucha. Przebarwienia ustępują po przerwaniu stosowania leku bez uszczerbku dla zdrowia.

Opis

Beta karoten jest prowitaminą A, która ulega przemianie w retinol – aktywną Wit. A.

Skład

1 tabletka zawiera:
substancja czynna: beta karoten 10 mg
substancje pomocnicze:: laktoza, stearynian magnezu, powidon, skrobia kukurydziana, syrop glukozowy, witamina E.

Dawkowanie

Jako dodatek w stanach niedoborowych:   
dzieci : 7 – 12 lat 1 tabletka co 2 dni,
powyżej : 12 lat i dorośli bez względu na wiek 1 tabl. dziennie.

Działanie

Beta karoten jest także biologicznie aktywnym czynnikiem wiążącym tlen atomowy i inne wolne rodniki o silnych własnościach utleniających, których uwalnianie w komórkach organizmu prowadzi do uszkodzenia funkcji lub struktury białek, lipidów i kwasów nukleinowych.

Wskazania

Prepart wskazany w stanach niedoboru Wit. A i beta karotenu, szczególnie w okresie jesiennym, zimowym i wiosennym, dla kobiet zażywających doustne środki antykoncepcyjne, osób palących tytoń i nadużywających alkohol, a po zaleceniu dawek przez lekarza także w przypadku: stanów zapalnych skóry i błon śluzowych, zaburzeń barwnikowych (np. bielactwo), nadwrażliwość na promienie słoneczne, pokrzywce posłonecznej, zaćmie, leucoplaki, miażdżycy.

Przeciwwskazania

  • Kobiety w ciąży, w okresie karmienia piersią i dzieci do lat 7 po zaleceniu przez lekarza.
  • Nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku
  • Jeśli u pacjenta występuje: cięzka niewydolność wątroby i nerek, hiperwitaminoza A, zaburzenia wchłaniania z przewodu pokarmowego, biegunka

 

Działania niepożądane

Długotrwałe stosowanie większych dawek może wywołać zażółcenie skóry okolicy barkowej, ramion i brzucha. Przebarwienia ustępują po przerwaniu stosowania leku bez uszczerbku dla zdrowia. Bardzo duże dawki mogą czasem wywołać biegunkę. Rzadziej opisywano bóle stawów, zawroty głowy, wybroczyny podskórne lub dotkankowe.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Interakcje:
Beta karoten zwiększa toksyczny wpływ stosowanej pozajelitowo neomycyny (wątroba, nerki). Działa synergicznie z witaminami E i A. Jego wchłanianie jest hamowane przez cholestyraminę.

Producent

CHANCE
Pieńków 11
Czosnów
Cechy produktu