Beta Karowit, tabletki, 100 szt
10.12 zł

Beta Karowit, tabletki, 100 szt

Beta Karowit, tabletki, 100 szt
Ostatnia cena produktu
10.12 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Beta Karoten - Chance jest to lek doustny, witaminowy. Beta-karoten jest antyoksydantem, wiąże tlen atomowy oraz inne wolne rodniki chroniąc organizm przed ich niekorzystnym (destrukcyjnym działaniem, a zwłaszcza działa ochronnie na skórę. Jako prowitamina beta karoten przekształca się do witaminy A w miarę potrzeb organizmu. Reprezentuje karotenoidy, naturalne barwniki występujące w warzywach i owocach.

Składniki

Beta karoten 10 mg, masa tabl. do 400 mg

Właściwości składników

Beta karoten jest prowitaminą A, która ulega przemianie w retinol – aktywną Wit. A. Beta karoten jest także biologicznie aktywnym czynnikiem wiążącym tlen atomowy i inne wolne rodniki o silnych własnościach utleniających, których uwalnianie w komórkach organizmu prowadzi do uszkodzenia funkcji lub struktury białek, lipidów i kwasów nukleinowych.

  • Stany niedoboru Wit. A i beta karotenu, szczególnie w okresie jesiennym, zimowym i wiosennym.
  • Dla kobiet zażywających doustne środki antykoncepcyjne, osób palących tytoń i nadużywających alkohol.
  • Po zaleceniu dawek przez lekarza: stany zapalne skóry i błon śluzowych, zaburzenia barwnikowe (np. bielactwo), nadwrażliwość na promienie słoneczne, pokrzywka posłoneczna, zaćma, leucoplakia, miażdżyca.

Zalecane dzienne spożycie

Jako dodatek w stanach niedoborowych:   
dzieci : 7 – 12 lat 1 tabletka co 2 dni,
powyżej : 12 lat i dorośli bez względu na wiek 1 tabl. dziennie.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa


  • Kobiety w ciąży, w okresie karmienia piersią i dzieci do lat 7 po zaleceniu przez lekarza.
  • Nadwrażliwość na beta karoten, hiperwitaminoza A, ciężkie stany niewydolności wątroby lub nerek.

Długotrwałe stosowanie większych dawek może wywołać zażółcenie skóry okolicy barkowej, ramion i brzucha. Przebarwienia ustępują po przerwaniu stosowania leku bez uszczerbku dla zdrowia. Bardzo duże dawki mogą czasem wywołać biegunkę. Rzadziej opisywano bóle stawów, zawroty głowy, wybroczyny podskórne lub dotkankowe.

Interakcje:
Beta karoten zwiększa toksyczny wpływ stosowanej pozajelitowo neomycyny (wątroba, nerki). Działa synergicznie z witaminami E i A. Jego wchłanianie jest hamowane przez cholestyraminę.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

CHANCE
Pieńków 11
05 -152 Czosnów

Beta Karowit - zastosowanie i działanie

Skład:

beta karoten

Postać:

tabletki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna Dermatologia i wenerologia

Działanie :

uzupełnia dietę w witaminę A

Wskazania:

Uzupełnienie codziennej diety w witaminę A.

Dawkowanie:

Doustnie. Dzieci od 5 roku życia 1-2 tabletki dziennie, dorośli 1-2 tabletki 3 razy dziennie. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy przyjmujesz inne preparaty zawierające witaminę A, beta-karoten. Jeśli jesteś lub przypuszczasz że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.