Timoptic XE 0.5%, krople do oczu, 2,5 ml, butelka
Timoptic XE 0.5%, krople do oczu, 2,5 ml, butelka
0.00 zł

Timoptic XE 0.5%, krople do oczu, 2,5 ml, butelka

Timoptic XE 0.5%, krople do oczu, 2,5 ml, butelka
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Timoptic XE - Timololi maleas - zastosowanie i działanie

Skład:

maleinianu tymololu

Postać:

krople do oczu

Kategoria:

Narządy wzroku i słuchu

Specjalności:

Okulistyka

Działanie:

obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe

Wskazania:

Podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe w: nadciśnieniu ocznym, przewlekłej jaskrze z otwartym kątem przesączania, w niektórych przypadkach jaskry wtórnej.   Lek ten zawiera podłoże pochodzenia naturalnego, powodujące, po zakropleniu, utworzenie przezroczystego żelu, który wydłuża czas kontaktu tymololu z powierzchnią oka.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Roztwór należy zużyć w ciągu 4 tygodni po otwarciu opakowania.   Nie zaleca się stosowania leku u dzieci. Nie badano bezpieczeństwa i skuteczności działania preparatu Timoptic-XE u dzieci.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Po zastosowaniu leku rzadko występuje: pieczenie, kłucie i zaczerwienienie oczu, suchość oka, wydzielina z oka, uczucie ciała obcego w oku, świąd. Ponadto mogą wystąpić: dzwonienie w uszach, ból głowy, uczucie zmęczenia, zawroty głowy, obniżenie nastroju, bezsenność, koszmary senne, zaniki pamięci, mrowienie, nudności, biegunka, niestrawność, suchość w ustach, ból w klatce piersiowej, omdlenia, palpitacje, nieregularny oddech, nieregularna czynność serca, zwolnienie czynności serca, obrzęk rąk i stóp lub zimne ręce i stopy, spłycenie oddechu, kaszel, wypadanie włosów, wysypka, świąd lub inne objawy reakcji alergicznej o mniej ciężkim przebiegu oraz zmniejszenie zainteresowania współżyciem płciowym.   Uwaga! Po zastosowaniu leku może wystąpić przemijające niewyraźne widzenie. Trwa ono zazwyczaj przez 30 sekund do 5 minut po zakropleniu preparatu.   Występowanie po zastosowaniu leku przemijających zaburzeń widzenia a także uogólnionych działań niepożądanych jak np. zawroty głowy, uczucie zmęczenia może stwarzać niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na maleinian tymololu, inne beta-blokery lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, astmę, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, choroby serca.   Gdy przyjmujesz leki obniżające ciśnienie krwi, leki stosowane w chorobach serca. Ponadto należy poinfromować lekarza o stosowanych ostatnio preparatach okulistycznych, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki wynikając ze stosowania leku przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.
Cechy produktu
PRODUCENT