Carbo Medicinalis, 200 mg, kapsułki, 20 s.
7.99 zł

Carbo Medicinalis, 200 mg, kapsułki, 20 s.

Carbo Medicinalis, 200 mg, kapsułki, 20 s.
7.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Węgiel leczniczy stanowi sproszkowany węgiel aktywowany, który posiada dużą zdolność adsorbcji.

Skład

Węgiel leczniczy 200 mg, żelatyna, tlenek żelaza żółty i czarny E172, dwutlenek tytanu E 171, indygotyna E132.

Dawkowanie

W lżejszych zatruciach pokarmowych z objawami wzdęć przyjmuje się doustnie 4-6 kapsułek kilka razy dziennie aż do ustąpienia objawów.

W poważniejszych przypadkach biegunki: zawartość 15 kapsułek wysypać do niewielkiej ilości wody i przyjmować w postaci zawiesiny co godzinę (3-4razy) do ustapienia objawów. W przypadku zatruć chemicznych i w zatruciach lekami przyjąć niezwłocznie 10 kapsułek węgla popijając wodą, a następnie powtórzyć tę dawkę kilkakrotnie. Natychmiast zawiadomić lekarza który zadecyduje o dalszym postępowaniu. W poważniejszych zatruciach podaje się jednorazowo 40-10g węgla leczniczego (zawartość 20-50 kapsułek) w postaci zawiesiny w wodzie. Zawiesinę można podawać sondą żołądkową podczas płukania żolądka.

Dzieci powyżej 1 roku życia

W przypadku zatruć lekami lub substancjami chemicznymi podaje się zwykle jednorazowo 10-20 kapsułek. Dzieciom poniżej 4 roku życia należy zawartość kapsułek wysypać do niewielkiej ilości wody i podawać w postaci zawiesiny.

Niemowlętom w przypadku zatruć podaje się przeciętnie jednorazowo 1g (zawartość 5 kapsułek na 1kg wagi dziecka.

Wskazania

Preparat stosowany w biegunce, zatruciach pokarmowych. pomocniczo we wzdęciach. W zatruciach lekami i substancjami chemicznymi w porozumieniu z lekarzem.

Działania niepożądane

Po zastosowaniu znacznych ilości węgla leczniczego obserwuje się zaparcia.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Carbo Medicinalis - Carbo medicinalis - zastosowanie i działanie

Skład:

węgiel aktywny

Postać:

tabletki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia Medycyna rodzinna

Działanie :

adsorbujące zapierające

Wskazania:

Biegunki, niestrawność, wzdęcia.

Dawkowanie:

W leczeniu niestrawności lub wzdęć dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia powinni przyjmować przeciętnie 3-4 tabletki kilka razy dziennie aż do ustąpienia objawów. W leczeniu biegunki jednorazowo około 4,0g (10-13 tabletek), najlepiej w postaci przygotowanej z rozkruszonych tabletek wodnej papki. Dawkę można powtarzać co kilka godzin, jeśli to konieczne. Dzieciom poniżej 1 roku życia podaje się zwykle dawkę jednorazową wynoszącą 1g/kg masy ciała. W razie potrzeby można ją powtarzać co 4-6 godzin. Inne leki należy stosować co najmniej 2 godziny przed lub po przyjęciu węgla leczniczego.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe, wymioty (zwłaszcza u dzieci), zaparcia. Opisywano podczas wymiotów aspirację podanego węgla do płuc. Węgiel barwi stolec na czarno.

Poinformuj lekarza:

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.