Aescuven forte, drażetki, 150 mg, 40 szt.
35.60 zł

Aescuven forte, drażetki, 150 mg, 40 szt.

Aescuven forte, drażetki, 150 mg, 40 szt.
Ostatnia cena produktu
35.60 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Aescuven forte jest produktem leczniczym roślinnym przeznaczonym do stosowania w objawach związanych z chorobami żył kończyn dolnych.

Skład

(1 tabletka):

Składnik Ilość
Hippocastani e sem. extr. sicc (wyciąg z nasion kasztanowca pospolitego) 150mg
glikozydy triterpenowe(bezwodnej escyny) 30mg
substancje pomocnicze

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, celuloza, sacharoza, magnezu stearynian, kopolimer metakrylowego-metakrylanu metylu (1:1) magnezu węglan, talk, guma arabska, krzemionka koloidalna, makrogol 6000, glukoza, powidon 25, wapnia węglan, krospowidon, wosk biały, wosk karnauba, szelak, tytanu dwutlenek, żelaza tlenek uwodniony, żelaza tlenek (II, III).

Dawkowanie

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, 1 tabletkę rano i 1 wieczorem. W niektórych przypadkach na początku kuracji zalecane jest przyjmowanie 2-ch tabletek dziennie, jednak wówczas dawkowanie i okres leczenia należy skonsultować z lekarzem.

Tabletki połyka się w całości popijając odpowiednią ilością płynu w trakcie lub po jedzeniu.

Działanie

Zawarty w preparacie wyciąg z nasion kasztanowca poprawia napięcie ścian naczyń żylnych oraz wydolność zastawek żylnych, co prowadzi do zmniejszenia zastojów żylnych i obrzęków, a w efekcie ustępowania dolegliwości niewydolności żylnej.

Wskazania

objawy przewlekłej niewydolności żylnej różnej etiologii: obrzęki, kurcze łydek, swędzenie, ból i uczucie ciężkości w nogach, żylaki, zespół po zapaleniu żył. Zmiany troficzne jak owrzodzenia nóg. Pooperacyjne lub pourazowe obrzmienia tkanek miękkich.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek ze składników leku.
Nie stosować u dzieci.

Działania niepożądane

Działania uboczne obserwowano przy leczeniu suchymi wyciągami z nasion kasztanowca, włączając sytuację, gdy stosowano wysokie dawki i długotrwałe leczenie. Działania uboczne związane ze stosowaniem suchego wyciągu z nasion kasztanowca były łagodne i odwracalne.
W rzadkich przypadkach obserwowano podrażnienie żołądka lub świąd.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią: Nie zaleca się stosowania w czasie ciąży i karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Aescuven forte - Hippocastani semen extractum - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z nasion kasztanowca

Postać:

drażetki

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Angiologia

Działanie :

uszczelnia naczynia wpływa na elastyczność naczyń

Wskazania:

Żylakowatość, owrzodzenie żylakowate podudzi, pooperacyjne i pourazowe obrzęki tkanek.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 drażetka 2 razy dziennie (rano i wieczorem). W niektórych przypadkach na początku leczenia 2 drażetki 2 razy dziennie. Tabletki połyka się w całości popijając odpowiednią ilością płynu w trakcie lub po jedzeniu.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W pojedynczych przypadkach może wystąpić podrażnienie błony śluzowej żołądka i jelit. Escyna zawarta w wyciągu z kasztanowca może potęgować ich toksyczne działanie na nerki.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, schorzenia nerek.   Gdy przyjmujesz preparaty należące do grupy antybiotyków aminoglikozydowych.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W pierwszym trymestrze ciąży nie zaleca się stosowania preparatów zawierających escynę.