Cebionmulti, krople doustne, 10 ml

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
12.99 zł
  • Producent:MERCK
  • Typ preparatu:Produkt leczniczy
  • Przechowywanie: Lodówka
  • Refundowany:Nie
  • Encyklopedia: Cebionmulti


Szczegółowy opis produktu

Opis

Cebionmulti to preparat zawierający 9 witamin w kroplach dla dzieci

Skład

1ml roztworu (ok. 30 kropli) zawiera: 5000 j.m. wit. A, 1000 j.m. wit. D3,  4 mg wit. E, 100 mg wit.C, 2 mg wit B1, 800 µg wit. B2, 4 mg wit. B6, 30 mg niacyny, 10 mg dekspantenolu. Substancje pomocnicze: kwas cytrynowy, sodu wodorotlenek, tokoferol, glicerol, makrogologlicerolu rycynooleinian, disodu wodorofosforan dwuwodny, butylohydroksyanizol, sacharyna sodowa, woda oczyszczona, aromat brzoskwiniowy, olejek pomarańczowy.

Dawkowanie

Niemowlęta 3 do 5 kropli na dobę,
dzieci w wieku 1 – 6 lat 6 do 7 kropli na dobę,
dzieci w wieku 7 – 14 lat 8 do 9 kropli na dobę.

Wskazania

Zapobieganie niedoborom witamin lub uzupełnienie istniejących niedoborów, np. w trakcie i po długotrwałych schorzeniach, szczególnie infekcjach przebiegających z podwyższoną temperaturą ciała; w okresie szybkiego wzrostu i rozwoju organizmu; w okresie intensywnego wysiłku fizycznego, jak również podczas stosowania diety eliminacyjnej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Leku Cebionmulti nie wolno stosować w przypadku hiperkalcemii.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 842 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Cebionmulti - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina PP (niacyna) , witamina D (cholekalcyferol) , witamina C (kwas askorbinowy) , witamina B1 (tiamina) , witamina A , dekspantenol , witamina B2 (ryboflawina) , witamina E (tokoferol) , witamina B6 (pirydoksyna)

Postać:

krople doustne

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna , Pediatria

Działanie :

uzupełnia niedobory witamin

Wskazania:

Zapobieganie niedoborom witamin lub uzupełnianie istniejących stanów niedoboru, m.in. w przebiegu chorób przewlekłych i po ich przebyciu (zwłaszcza w infekcjach przebiegających z gorączką), w okresie szybkiego wzrostu i rozwoju organizmu, podczas intensywnego wysiłku fizycznego.

Dawkowanie:

Doustnie. Niemowlęta do 12 miesiąca życia 3-5 kropli na dobę. Dzieci 2-7 rok życia 6-7 kropli na dobę. Dzieci powyżej 7 roku życia 8-9 kropli dziennie. Niemowlętom i małym dzieciom podaje się preparat z łyżeczką mleka, herbaty lub pokarmu, starszym dzieciom w postaci nierozcieńczonej lub z niewielką ilością płynu (podczas lub po posiłku).

Poinformuj lekarza:

Gdy dziecko jest uczulone na składniki preparatu, ma kamicę nerkową. Gdy dziecko przyjmuje inne preparaty zawierające witaminę A lub D3.

1. dzień dobry- przechowuję cebionmulti tak jak nakazują w ulotce- w lodówce, ale nic nie znalazłam o czasie przechowywania i ważności od momentu otwarcia. Czy to oznacza, że otwarta buteleczka prawidłowo przechowywana może być podawana aż do momentu wygaśnięcia daty ważności? Czy może tak jak zwykły cebion- przez 3 miesiące od momentu otwarcia buteleczki? Proszę o odpowiedź, bo nie wiem czy mogę go jeszcze podawać dziecku, czy wyrzucić- pozdrawiam- Anka.

Płeć pacjenta: kobieta
Wiek pacjenta: 32

Szanowna Pani, Według informacji na opakowaniu: zwykły lek Cebion (nie Multi) można stosować przez 3 miesiące po otwarciu (prawidłowo przechowywany). Po tym okresie należy pozostałość wyrzucić. Na opakowaniu CebionuMulti nie znajduje się podobna informacja. Jeśli nie ma wyznaczonej daty po otwarciu tzn., że producent nie robił takich badań i nie należy przechowywać leku po zakończonej kuracji. Z poważaniem - farmaceuta www.doz.pl

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus