Olfen Żel 1%, żel roll-on, 50 g
20.91 zł

Olfen Żel 1%, żel roll-on, 50 g

Olfen Żel 1%, żel roll-on, 50 g
Ostatnia cena produktu
20.91 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Olfen żel zawiera jako substancję czynną sól sodową diklofenaku na bazie chłodzącego żelu, łatwo przenikającego przez skórę. Olfen żel jest przeznaczony do użytku zewnętrznego.

Skład

1 g żelu zawiera:
substancja czynna: sól sodowa diklofenaku 10 mg,
substancje pomocnicze: adypinian izopropylu, kwas mlekowy, izopropanol, wodorosiarczan sodowy, hydroksypropyloceluloza, woda oczyszczona.

Dawkowanie

W zależności od wielkości powierzchni wymagającej leczenia stosować niewielką ilość żelu (2-3 g), 3 do 4 razy na dobę.
Posmarowac dozownikiem kulkowym kilkakrotnie bolące miejsce. Nadmiar żelu na skórze pozostawić do całkowitego wchłonięcia.

Działanie

Olfen żel łagodzi ból, przeciwdziała stanom zapalnym oraz obrzękom pochodzenia pourazowego i reumatycznego.

Wskazania

Bóle pochodzenia reumatycznego: stawów, mięśni, ścięgien, bóle pourazowe wskutek: stłuczeń, naderwań, zwichnięć.

Przeciwwskazania

  • nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu,
  • nadwrażliwość na pochodne kwasu acetylosalicylowego i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Działania niepożądane

Olfen żel jest na ogół dobrze tolerowany. Sporadycznie obserwować można świąd, zaczerwienienie skóry, wysypki i pieczenie w miejscu zastosowania. Nie można wykluczyć wystąpienia ogólnych działań niepożądanych w przypadku długotrwałego stosowania na duże powierzchnie skóry.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Brak danych klinicznych dotyczących stosowania leku w ciąży i okresie karmienia piersią. Niesteroidowe leki przeciwzapalne, jeśli zaleci je lekarz można stosować do  5 miesiąca ciąży. Stosowanie leku od 6 miesiąca ciąży jest niewskazane.
Stosowany miejscowo na skórę lek nie wywiera wpływu na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną.
Przechowywać w temperaturze do 25 oC, w suchym miejscu. Chronić od światła.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Olfen (żel) - Diclofenacum - zastosowanie i działanie

Skład:

diklofenak

Postać:

żel

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna sportowa Reumatologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania:

Lek przeciwbólowy i przeciwzapalny w chorobach reumatoidalnych, chorobach zwyrodnieniowych stawów, bólach korzeniowych, zapaleniach nerwów i nerwobólach, stanach pourazowych (zapalenie, obrzęk po skręceniach, przeciążeniach, stłuczeniach). Znajduje zastosowanie w leczeniu umiejscowionych zmian gośćcowych (zapalenie kaletki maziowej, zespół bolesnego barku, zapalenie pochewek ścięgnistych, zapalenie okołostawowe). Może być stosowany w połączeniu z leczeniem ogólnym diklofenakiem. Istnieje możliwość stosowania leku w jonoforezie.

Dawkowanie:

Zenętrznie. Dorośli: skórę nad bolącym miejscem pokryć cienką warstwą żelu i delikatnie wetrzeć, W zależności od rozległości na jaką żel jest stosowany zaleca się jednorazowe użycie 0,5-3 ml żelu. Zabieg powtarzać 3-4 razy dziennie. Nie stosować na uszkodzoną skórę lub rany.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić reakcje miejscowe: zaczerwienienie skóry, pieczenie, świąd, wysypka skórna. W przypadku długotrwałego stosowania na duże powierzchnie skóry lub otwarte rany mogą wystąpić objawy jak przy układowym stosowaniu diklofenaku: zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, odbijanie, nudności, bóle w nadbrzuszu, biegunka, uaktywnienie choroby wrzodowej z możliwością krwawień i perforacji wrzodów, zawroty i bóle głowy, osłabienie, depresja, drażliwość, uczucie zmęczenia, zaburzenia snu, obrzęki, skórne reakcje uczuleniowe (wysypka). Przy długotrwałym stosowaniu dużych dawek - wzrost aktywności aminotransferaz w osoczu świadczący o upośledzeniu czynności wątroby.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na diklofenak, kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), stany zapalne przewodu pokarmowego, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, astmę, schorzenia nerek i/lub wątroby. Gdy przyjmujesz metotreksat, pochodne kumaryny (leki przeciwkrzepliwe). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.