Reumatik, maść, 40 g
8.11 zł

Reumatik, maść, 40 g

Reumatik, maść, 40 g
Ostatnia cena produktu
8.11 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Reumatik - Camphorum, Eucalypti oleum, Mentholum, Pini oleum, Terebinthinae oleum - zastosowanie i działanie

Skład:

mentol olejek terpentynowy olejek sosnowy olejek eukaliptusowy kamfora

Postać:

maść

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna sportowa Ortopedia i traumatologia narządu ruchu Reumatologia Medycyna rodzinna

Działanie :

rozgrzewające przeciwbólowe

Wskazania:

Bóle stawowe, nerwobóle oraz bóle mięśniowe w przebiegu przeziębienia i grypy, w zapaleniu korzeni nerwowych i po intensywnym wysiłku fizycznym. Stłuczenia i urazy stawów z naderwaniem więzadeł. Pomocniczo w bólach reumatycznych. Preparat może być stosowany do masażu leczniczego i sportowego.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Nanieść na bolące miejsce i delikatnie wcierać aż do całkowitego wchłonięcia (pasek maści długości 0,5-1 cm nakładać na powierzchnię ciała wielkości dłoni). Nie stosować na uszkodzoną skórę, w okolicy oczu oraz błon śluzowych ust i nosa. Nie stosować w obrębie szyi i twarzy ze względu na możliwość wystąpienia skurczu oskrzeli. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić objawy podrażnienia skóry i błon śluzowych, nasilenie skurczu oskrzeli. U pacjentów z astmą oskrzelową preparat może wywołać jej napad. Przy długim stosowaniu oraz stosowaniu na duże powierzchnie ciała może wystąpić uszkodzenie nerek i nerwów czuciowych skóry.

Poinformuj lekarza:

Gdy cierpisz na nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy cierpisz na astmę oskrzelową, krztusiec. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.