Tabletki z czosnku, 300 mg, 60 szt.
13.99 zł

Tabletki z czosnku, 300 mg, 60 szt.

Tabletki z czosnku, 300 mg, 60 szt.
13.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Lek stosuje się tradycyjnie w profilaktyce miażdżycy, w łagodnych postaciach hiperlipidemii i hipercholesterolemii, w zapobieganiu starczym zmianom naczyń krwionośnych oraz w początkowym okresie infekcji górnych dróg oddechowych.

Skład

Allii sativi bulbus        -       300 mg.

Substancje pomocnicze:

Krzemu dwutlenek koloidalny (E551).

Jedna tabletka posiada aktywność przeciwdrobnoustrojową powyżej 35 jednostek.

Dawkowanie

W profilaktyce przeciwmiażdzycowej: 2-3 razy dziennie po 1-2 tabletki. Pomocniczo w zakażeniach układu pokarmowego i w profilaktyce zakażeń górnych dróg oddechowych: dorośli - 3 razy dziennie po 2 tabletki, dzieci powyżej 3 lat - 2 razy dziennie po 1 tabletce.

Działanie

Przyjmowanie leku obniża stężenie lipidów i cholesterolu we krwi oraz poprawia krążenie krwi na skutek działania przeciwagregacyjnego na płytki krwi. Ponadto preparat działa bakteriostatycznie i fungistatycznie w obrębie przewodu pokarmowego.
 

Wskazania

Lek stosuje się jako tradycyjny srodek obniżający stężenie lipidów i cholesterolu we krwi oraz stosowany tradycyjnie jako łagodny środek ograniczający rozwój flory jelitowej.

Przeciwwskazania

Uczulenia na związki siarkowe, niewydolność wątroby, ostry nieżyt żołądka i jelit. W przypadku kamicy żółciowej możliwość stosowania skonsultować z lekarzem.

Działania niepożądane

Po zastosowaniu produktu może dojść do zmiany zapachu potu lub wydychanego powietrza. W rzadkich przypadkach lek może powodować podrażnienie przewodu pokarmowego lub reakcje alergiczne. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Dotychczas brak przeciwwskazań do stosowania leku w okresie ciąży lub laktacji, jednak przed użyciem zaleca się zasięgnięcie opinii lekarza. Obecne w preparacie związki siarkowe przechodzą do mleka matki.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Tabletki z czosnku - Allii sativi bulbus - zastosowanie i działanie

Skład:

cebula czosnku

Postać:

tabletki

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Kardiologia

Działanie :

przeciwagregacyjne bakteriostatyczne wpływa na obniżenie cholesterolu

Wskazania:

Pomocniczo w łagodnych postaciach podwyższonego poziomu tłuszczów, zapobiega zwężeniu naczyń krwionośnych oraz jest lekiem przeciwagregacyjnym. Ponadto jako łagodny środek ograniczający rozwój flory jelitowej.

Dawkowanie:

Doustnie. W profilaktyce przeciwmiażdżycowej: 2-3 razy dziennie po 1-2 tabletki. Pomocniczo w zakażeniach układu pokarmowego i w profilaktyce zakażeń górnych dróg oddechowych: dorośli - 3 razy dziennie po 2 tabletki, dzieci powyżej 3 lat - 2 razy dziennie po 1 tabletce.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje nadwrażliwości.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub związki siarkowe, zaburzenia funkcji wątroby, ostry nieżyt żołądka i jelit, kamicę żółciową.   Gdy przyjmujesz leki obniżające krzepliwość krwi, np. salicylanów (z uwagi na działanie antyagregacyjne czosnku) oraz środków przeciwwirusowych z grupy inhibitorów proteaz (czosnek może osłabiać ich działanie).   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Ze względu na przechodzenie do mleka matki związków siarki obecnych w preparacie stosowanie w okresie karmienia należy skonsultować z lekarzem.