Tabletki z czosnku, 20 szt
3.45 zł

Tabletki z czosnku, 20 szt

Tabletki z czosnku, 20 szt
Ostatnia cena produktu
3.45 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Skład

cebule czosnku 300 mg.

Dawkowanie

w profilaktyce przeciwmiażdzycowej: 2-3 razy dziennie po 1-2 tabletki. Pomocniczo w zakażeniach układu pokarmowego i w profilaktyce zakażeń górnych dróg oddechowych: dorośli - 3 razy dziennie po 2 tabletki, dzieci powyżej 3 lat - 2 razy dziennie po 1 tabletce.

Działanie

przyjmowanie leku obniża stężenie lipidów i cholesterolu we krwi oraz poprawia krążenie krwi na skutek działania przeciwagregacyjnego na płytki krwi. Ponadto preparat działa bakteriostatycznie i fungistatycznie w obrębie przewodu pokarmowego.
 

Przeciwwskazania

Uczulenia na związki siarkowe, niewydolność wątroby, ostry nieżyt żołądka i jelit. W przypadku kamicy żółciowej możliwość stosowania skonsultować z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Tabletki z czosnku - Allii sativi bulbus - zastosowanie i działanie

Skład:

cebula czosnku

Postać:

tabletki

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Kardiologia

Działanie :

przeciwagregacyjne bakteriostatyczne wpływa na obniżenie cholesterolu

Wskazania:

Pomocniczo w łagodnych postaciach podwyższonego poziomu tłuszczów, zapobiega zwężeniu naczyń krwionośnych oraz jest lekiem przeciwagregacyjnym. Ponadto jako łagodny środek ograniczający rozwój flory jelitowej.

Dawkowanie:

Doustnie. W profilaktyce przeciwmiażdżycowej: 2-3 razy dziennie po 1-2 tabletki. Pomocniczo w zakażeniach układu pokarmowego i w profilaktyce zakażeń górnych dróg oddechowych: dorośli - 3 razy dziennie po 2 tabletki, dzieci powyżej 3 lat - 2 razy dziennie po 1 tabletce.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje nadwrażliwości.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub związki siarkowe, zaburzenia funkcji wątroby, ostry nieżyt żołądka i jelit, kamicę żółciową.   Gdy przyjmujesz leki obniżające krzepliwość krwi, np. salicylanów (z uwagi na działanie antyagregacyjne czosnku) oraz środków przeciwwirusowych z grupy inhibitorów proteaz (czosnek może osłabiać ich działanie).   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Ze względu na przechodzenie do mleka matki związków siarki obecnych w preparacie stosowanie w okresie karmienia należy skonsultować z lekarzem.