Tabletki tonizujące, 90 szt.
17.49 zł

Tabletki tonizujące, 90 szt.

Tabletki tonizujące, 90 szt.
Ostatnia cena produktu
17.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat stosowany m.in. pomocniczo w leczeniu zaburzeń układu krążenia.

Skład

1 tabletka:
Kwiatostan głogu 150 mg, owoc głogu 30 mg, ziele serdecznika 100 mg, ziele nostrzyka 40 mg.
Składniki pomocnicze: kolcidalny dwutlenek krzemu 0,33 mg, skrobia ziemniaczana ad 330mg.

Jedna tabletka zawiera nie mniej niż 1,25 mg flawonoidów w przeliczeniu na hiperozyd.

Dawkowanie

Dorośli: 2 tabletki 3 razy dziennie przed jedzeniem, popijając odpowiednią ilość płynu.

Działanie

Związki farmakologicznie czynne zawarte w głogu zwiększają przepływ krwi w naczyniach wieńcowych i w mięśniu sercowym. Preparat łagodnie zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego oraz ilości skurczów (działanie inotropowe, chronotropowe i dromotropowe dodatnie oraz batmotropowe ujemne). Preparat wykazuje także łagodne działanie przeciwobrzękowe.

Wskazania

Pomocniczo w leczeniu zaburzeń układu krążenia, niewydolności wieńcowej lżejszego i średniego stopnia. Lekkie zaburzenia rytmu serca na tle nerwicowym. Choroby serca wieku podeszłego, przede wszystkim przy zmniejszonej kurczliwości mięśnia sercowego oraz przy łatwym męczeniu.

Przeciwwskazania

Nie stwierdzono przeciwwskazań do stosowania preparatu.

Działania niepożądane

Możliwe jest wystąpienie dolegliwości żołądkowo-jelitowych i alergicznych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Środki ostrożności: Przy nieustąpieniu dolegliwości ze strony układu krążenia, po 2 tygodniowym stosowaniu preparatu należy celowość dalszego stosowania skonsultować z lekarzem. W przypadku tachykardii stosowań w porozumieniu z lekarzem.
Interakcje z innymi lekami: Nie znane.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

Tabletki tonizujące - Crataegus sp., Leonurus cardiaca, Melilotus sp. - zastosowanie i działanie

Skład:

kwiatostan głogu ziele nostrzyka ziele serdecznika owoc głogu

Postać:

tabletki

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Kardiologia

Działanie :

zwiększa przepływ krwi w naczyniach wieńcowych zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego

Wskazania:

Pomocniczo w leczeniu zaburzeń układu krążenia, niewydolności wieńcowej lżejszego i średniego stopnia. Choroby serca wieku podeszłego, przede wszystkie przy zmniejszonej kurczliwości mięśnia sercowego oraz przy łatwym męczeniu.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 2 tabletki 3 razy dziennie przed posiłkiem.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Możliwe jest wystąpienie dolegliwości żołądkowo-jelitowych i reakcji alergicznych.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia rytmu serca.   Gdy przyjmujesz leki zmniejszające krzepliwość.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Z uwagi na brak danych nie zaleca się stosowania preparatu u okresie ciąży i karmienia piersią. Przed zastosowaniem leku w okresie ciąży lub karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.