Tabletki przeciw niestrawności, 20 szt.
6.99 zł

Tabletki przeciw niestrawności, 20 szt.

Tabletki przeciw niestrawności, 20 szt.
6.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat roślinny tradycyjnie stosowany w dolegliwościach związanych z zaburzeniami procesu trawienia.

Skład

  • rafinowany i standaryzowany wyciąg suchy z ostropestu - 7 mg
  • korzeń mniszka - 100 mg
  • owoc kminku - 50 mg
  • liść mięty - 60 mg
  • kora kruszyny - 60 mg

Dawkowanie

Dawka jednorazowa dla osób dorosłych to 2-3 tabletki, które można przyjmować do 3 razy dziennie. Osoby w wieku podeszłym i młodzież: jednorazowo 1-2 tabletki do 3 razy dziennie. Tabletki przyjmować po posiłku, popijając wodą.

Wskazania

uczucie pełności w żołądku, wzdęcia, zbyt małe wydzielanie żółci i soku żołądkowego.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować Tabletek przeciw niestrawności Labofarm, jeśli występuje nadwrażliwość na korę kruszyny lub związki antranoidowe, a także w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy stosować również w przypadku niedrożności jelit lub dróg żółciowych, bólów brzucha o nieustalonej etiologii, ostrych schorzeń zapalnych jelit, zapalenia wyrostka robaczkowego.

Działania niepożądane

Dotychczas nie odnotowano. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych, należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Z uwagi na brak danych możliwość stosowania w okresie ciąży należy skonsultować z lekarzem.
  • Z uwagi na możliwość przechodzenia niektórych składników do mleka, stosowanie w okresie karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Tabletki przeciw niestrawności - Carum carvi, Frangula alnus, Mentha piperita, Silybum marianum, Taraxacum officinale - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z owoców ostropestu korzeń mniszka lekarskiego owoc kminku liść mięty kora kruszyny

Postać:

tabletki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia Medycyna rodzinna

Działanie :

pobudza perystaltykę jelit ułatwia wypróżnienie rozkurcza mięśnie gładkie przewodu pokarmowego żółciotwórcze

Wskazania:

Dolegliwości związane z zaburzeniami procesów trawienia: nudności, zgaga, uczucie pełności w żołądku, wzdęcia, skłonności do zaparć.

Dawkowanie:

Doustnie. 2-3 tabletki 3 razy dziennie popijając 100 ml (1/2 szklanki) wody. Osoby w wieku podeszłym: 1-2 tabletek 3 razy dziennie. Dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletek 3 razy dziennie. Decyzję o podaniu leku dziecku w wieku poniżej 12 lat może podjąć lekarz pediatra. nie stosować podczas krwawienia miesiączkowego.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, kamicę żółciową, bóle brzucha o nieustalonej przyczynie, ostre stany zapalne jelit, zapalenie wyrostka robaczkowego.   Gdy przyjmujesz glikozydy nasercowe, steroidy, leki moczopędne oraz preparaty zawierające korzeń lukrecji.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Możliwość stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.