Daivonex, maść, 50 mcg / g, 30 g
Daivonex, maść, 50 mcg / g, 30 g
0.00 zł

Daivonex, maść, 50 mcg / g, 30 g

Daivonex, maść, 50 mcg / g, 30 g
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Daivonex - Calcipotriolum - zastosowanie i działanie

Skład:

kalcypotriol

Postać:

maść krem płyn do stosowania na skórę głowy

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwłuszczycowe

Wskazania:

Maść i krem: łuszczyca zwykła. Płyn do stosowania na skórę głowy: łuszczyca owłosionej skóry głowy.

Dawkowanie:

Zewnętrznie, na chorobowo zmienioną skórę. Częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Nie należy stosować większych ilości kremu lub maści niż 100 g tygodniowo. Nie należy stosować więcej niż 60 ml płynu na tydzień. Nie stosować na skórę twarzy. Przed rozpoczęciem leczenia i po jego zakończeniu należy oznaczyć stężenie wapnia we krwi, należy je także kontrolować podczas długotrwałego stosowania. Uwaga! Po każdorazowym naniesieniu preparatu należy dokładnie umyć ręce, aby uniknąć kontaktu płynu ze skórą twarzy. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Miejscowe, przemijające podrażnienie skóry, rzadko zapalenie skóry twarzy. Lek nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykoliwiek ze składników preparatu, zaburzenia metabolizmu wapnia. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zostało potwierdzone bezpieczeństwo stosowania w ciąży i okresie laktacji.
Cechy produktu
PRODUCENT