Alerzina, tabletki powlekane, 10 mg, 10 szt, fiolka
7.13 zł

Alerzina, tabletki powlekane, 10 mg, 10 szt, fiolka

Alerzina, tabletki powlekane, 10 mg, 10 szt, fiolka
Ostatnia cena produktu
7.13 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Skład

10 mg cetyryzyny dichlorowodorku, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, laktoza jednowodna, krospowidon, talk, laktytol jednowodny, makrogol 3350, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171).

Działanie

Alerzina jest lekiem działającym przeciwalergicznie. Cetyryzyna, substancja czynna leku Alerzina, hamuje wczesną reakcję alergiczną.

Przeciwwskazania

  • przewlekłe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa,
  • sezonowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (katar sienny),
  • alergiczne zapalenie spojówek,
  • przewlekła idiopatyczna pokrzywka.

Działania niepożądane

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka (10 mg) raz na dobę.
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat (lub o masie ciała powyżej 30 kg): 1 tabletka (10 mg) raz na dobę  lub 1/2 tabletki (5 mg) dwa razy na dobę.
Dzieci  w wieku od 4 do 6 lat (lub o masie ciała poniżej 30 kg): 1/2 tabletki (5 mg) raz na dobę.
U dzieci w wieku poniżej 6 lat zaleca się stosowanie cetyryzyny w postaci kropli lub roztworu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Alerzina - Cetirizini dihydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

dichlorowodorek cetyryzyny

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Alergologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwalergiczne

Wskazania:

Leczenie objawowe przewlekłego oraz sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny), alergicznego zapalenia spojówek, przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 tabletka na dobę, najlepiej wieczorem. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat w zależności od masy ciała: dzieciom o masie ciała powyżej 30 kg 1 tabelka na dobę, dzieciom poniżej 30 kg 1/2 tabletki na dobę. Uwaga! Podczas stosowania nie należy pić alkoholu. Uwaga! Co najmniej 3 dni przed planowanym wykonaniem alergicznych testów skórnych, należy odstawić lek. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko: ból i zawroty głowy, senność, zmęczenie, uspokojenie, suchość błony śluzowej jamy ustnej, podrażnienie gardła, kaszel, zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Obserwowano także reakcje nadwrażliwości (odczyny skórne i obrzęk naczynioruchowy), rzadko przemijające zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych i stężenia bilirubiny w surowicy. U dzieci może nastąpić nadmierne pobudzenie. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: senność, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na cetyryzynę, hydroksyzynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Gdy stosujesz leki przeciwarytmiczne, leki przeciwdepresyjne, leki działające hamująco na ośrodkowy układ nerwowy, gentamycynę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie karmienia piersią.