Persen, tabletki powlekane, 40 szt
16.60 zł

Persen, tabletki powlekane, 40 szt

Persen, tabletki powlekane, 40 szt
Ostatnia cena produktu
16.60 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Skład

1 tabletka powlekana zawiera:
50 mg wyciągu z kozłka lekarskiego (Valerianae radix extractum 6:1), 25 mg wyciągu z melisy (Melissae folium extractum 6:1), 25 mg wyciągu z mięty pieprzowej (Menthae piperitae herba extractum 6:1).
Substancje pomocnicze:
talk, magnezu stearynian, krospowidon, skrobia kukurydziana, krzemu dwutlenek, celuloza mikrokrystaliczna, laktoza.
Skład otoczki: hypromeloza, talk, skrobia kukurydziana, karboksymetyloceluloza sodu, poliwinylopirolidon, sacharoza, krzemu dwutlenek, wapnia węglan, tytanu dwutlenek, żelaza tlenek (mieszanina E 171 i E 172), glicerol, Kapol 600.

Dawkowanie

  • Dorośli: 2 tabletki 2 do 3 razy dziennie, jako środek uspokajający. W przypadku trudności z zasypianiem zaleca się 2 do 3 tabletek jednorazowo na godzinę przed snem.

Wskazania

Persen jest roślinnym produktem leczniczym stosowanym tradycyjnie w dolegliwościach ze strony układu nerwowego, takich jak niepokój, napięcie nerwowe i zaburzenia snu.

Przeciwwskazania

Nie zaleca się stosowania preparatu przez osoby nie tolerujące waleriany.

 

Działania niepożądane

Nie są znane.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Persen nie ma wpływu na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn.
Ze względu na to, że nie wykonano stosownych badań klinicznych, nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.
Lek nalezy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Ze względu na brak wystarczającego doświadczenia klinicznego nie zaleca się stosowania leku Persen u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Persen - Valerianae radix, Melissae folium, Menthae herba - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego ekstrakt z liści mięty pieprzowej wyciąg z liścia melisy

Postać:

drażetki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

ułatwia zasypianie zmniejsza napięcie nerwowe

Wskazania:

Pomocniczo w stanach napięcia emocjonalnego, pobudzenia, niepokoju, w trudnościach z zasypianiem na tle nerwowym.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 2 tabletki 2 do 3 razy dziennie, jako środek uspokajający. W przypadku trudności z zasypianiem zaleca się 2 - 3 tabletki jednorazowo na godzinę przed snem. Dzieci powyżej 6 roku życia: 1 tabletka 1 do 3 razy dziennie. Podczas stosowania preparatu nie należy spożywać alkoholu.

Możliwe skutki uboczne:

Możliwe wystąpienie reakcji nadwrażliwości. Preparat wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn, dlatego nie zaleca się stosowania go 2 godziny przed planowaną podróżą lub podjęciem obsługi maszyn, zwłaszcza w godzinach wieczornych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na preparaty zawierające walerianę. Gdy stosujesz inne środki uspokajające. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Ze względu na to, że nie wykonano stosownych badań klinicznych, dopuszcza się stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia tylko po konsultacji z lekarzem.