Deprim, 60 mg, tabletki powlekane, 30 szt.
16.99 zł

Deprim, 60 mg, tabletki powlekane, 30 szt.

Deprim, 60 mg, tabletki powlekane, 30 szt.
16.99 zł
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Deprim - lek o działaniu łagodzącym nastroje stanu depresyjnego.

Skład

1 tabletka zawiera 60 mg wyciągu z dziurawca oraz substancje pomocnicze w tym laktozę.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 2 tabletki 3 do 4 razy dziennie. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: Tylko pod kontrolą lekarza, 3 do 4 tabletek dziennie, rano lub w południe. Lek należy przyjmować podczas posiłków popijając odpowiednią ilością wody.

Działanie

Preparat łagodzi stany obniżonego nastroju typu depresyjnego z towarzyszącymi im objawami, takimi jak: brak motywacji do działania, zaburzenia koncentracji, uczucie wyczerpania, zaburzenia snu. Stosowany w stanach obniżonego nastroju. Zawiera suchy wyciąg z dziurawca.

Wskazania

Łagodne zaburzenia nastroju, zmniejszenie zainteresowania podejmowaniem codziennych czynności,  uczucie obniżenia energii.

Przeciwwskazania

Nie stosować:

Przy nadwrażliwości na lek lub na promieniowanie słoneczne.

Preparatu Deprim nie należy stosować w cięższej niż opisana depresji

Jeśli pacjent przyjmuje indynawir lub inne leki zwalczające  zakażenia wywołane przez retrowirusy, digoksynę, teofilinę, irynotekan, cyklosporynę, takrolimus, symwastatynę, feksofenadynę, warfarynęm i inne pochodne kumaryny, leki przeciwpadaczkowe,  leki stosowane w leczeniu migreny lub inne leki przeciwdepresyjne.

Jeśli pacjentka przyjmuje doustne leki antykoncepsyjne, zastrzyki antykoncepcyjne, lub posiada wszczepiony implant hormonalny

U dzieci poniżej 6 lat.

 

Działania niepożądane

Rzadako: zawroty głowy, bóle głowy,  zaburzenia żołądkowo-jelitowe, suchość śluzówek jamy ustnej, uczucie zmęczenia, skórne objawy nadwrażliwości (zaczerwienienie, świąd), objawy zmęczenia i niepokoju.

Bardzo rzadko: U osób nadwrażliwych na promieniowanie słoneczne, opalanie może powodować reakcje podobne do oparzenia.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Brak danych odnośnie szkodliwego wpływu wyciągów z dziurawca stosowanych podczas ciąży i laktacji. Bez zgody lekarza nie zaleca się stosowania preparatu u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Deprim - Hyperici herbae extractum siccum - zastosowanie i działanie

Skład:

ziele dziurawca

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

poprawia nastrój zmniejsza napięcie nerwowe

Wskazania:

Stany obniżonego nastroju typu depresyjnego (np. chwiejność nastroju towarzysząca zmianom pogody), stany napięcia nerwowego i niepokoju (np. zaburzenia neurowegetatywne okresu menopauzy).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 2 tabletki powlekane 3-4 razy dziennie. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: tylko pod kontrolą lekarza, 3 do (maksymalnie) 4 tabletek powlekanych dziennie, podawanych rano lub w południe. Lek należy przyjmować podczas posiłków popijając odpowiednią ilością wody. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe, skórne reakcje nadwrażliwości (zaczerwienienie, świąd), objawy zmęczenia i niepokoju. Uwaga! Preparat może zwiększać fotowrażliwość skóry, dlatego należy unikać silnego naświetlania promieniami UV i stosować środki ochronne podczas leczenia. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy przyjmujesz doustne leki antykoncepcyjne, warfarynę, digoksynę, teofilinę, dekstrometorfan, amitryptylinę, nortryptylinę, nefazodon, fenprokumon, karbamazepiny, fenobarbital i fenytoinę, inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (citalopram, fluwoksamina, fluoksetyna, sertralina, paroksetyna, sumatryptan, naratryptan, zolmitryptan), leki przeciwwirusowe, cyklosporynę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Brak kontrolowanych badań odnośnie bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku w ciąży i okresie karmienia piersią.