Bivacyn, maść do oczu, 3,5 g
Bivacyn, maść do oczu, 3,5 g
0.00 zł

Bivacyn, maść do oczu, 3,5 g

Bivacyn, maść do oczu, 3,5 g
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Bivacyn (maść do oczu) - Bacitracinum, Neomycinum - zastosowanie i działanie

Skład:

bacytracyna neomycyna

Postać:

maść do oczu

Kategoria:

Narządy wzroku i słuchu

Specjalności:

Okulistyka

Działanie:

bakteriobójcze

Wskazania:

Krótkotrwałe leczenie powierzchownych zakażeń oka wywołanych przez bakterie wrażliwe na antybiotyki wchodzące w skład preparatu (zapalenie powiek, zapalenie spojówek, zapalenie rogówki, zapalenie woreczka łzowego). Także przed i po zabiegach operacyjnych.

Dawkowanie:

Zewnętrznie, według zaleceń lekarza. Zwykle nanosi się cienką warstwę na powiekę. Uwaga! Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 7 dni. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości, miejscowe podrażnienie, świąd, nadkażenia bakteryjne i grzybicze. Podobnie jak po podaniu innych leków do oczu mogą wystąpić przejściowe zaburzenia widzenia, które stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Jeżeli po zastosowaniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na jeden lub obydwa antybiotyki składowe, inne antybiotyki aminoglikozydowe, zaburzenia czynność funkcji nerek. Gdy przyjmujesz inne antybiotyki lub stosujesz inne leki okulistyczne. Lek nie należy podawać jednocześnie z innymi lekami stosowanymi do oka (należy zachować co najmniej 5-10 minutowy odstęp pomiędzy aplikacją każdego z nich). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią dopuszcza się krótkotrwałe stosowanie jedynie w przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu i niemowlęcia.
Cechy produktu
PRODUCENT