Singulair Mini, 4 mg, granulki, 28 saszetek
135.39 zł

Singulair Mini, 4 mg, granulki, 28 saszetek

Singulair Mini, 4 mg, granulki, 28 saszetek
Ostatnia cena produktu
135.39 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Singulair Mini - Montelukastum natricum - zastosowanie i działanie

Skład:

sól sodowa montelukastu

Postać:

granulat

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Alergologia Choroby płuc

Działanie :

przeciwzapalne przeciwastmatyczne

Wskazania:

Lek stosowany w celu zapobiegania występowaniu objawów astmy. Zapobieganie zwężeniu dróg oddechowych wywołanych wysiłkiem fizycznym.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek należy przyjmować codziennie wieczorem, niezależnie od posiłków. Lek może być podany bezpośrednio lub po wymieszaniu z łyżką miękkiego pokarmu zimnego lub o temperaturze pokojowej. Po wymieszaniu granulatu z pokarmem należy całą dawkę niezwłocznie (w ciągu 15 minut) podać dziecku. Nie przechowywać granulatu zmieszanego z pokarmem w celu podania w późniejszym czasie. Leku nie jest przeznaczony do podawania w postaci rozpuszczonej w płynie.   Preparat przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat.   Uwaga! Uwaga preparat nie jest przeznaczony do leczenia nagłych napadów duszności.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: biegunka, nadpobudliwość ruchowa, astma, łuszczenie się i świąd skóry, wsypka. Ponadto ból brzucha, ból głowy, nadmierne pragnienie.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na motelukast lub jakąkolwiek substancję pomocniczą.   Gdy Twoje dziecko przyjmuje fenobarbital, fenytoinę, ryfampicynę. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych przez Twoje dziecko lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.